Державна служба з питань праці України утворена шляхом об’єднання Державної інспекції праці та Держгірпромнагляд (надалі - Держпраці).
Правові засади проведення перевірок органами Держпраці (підстави, межі повноважень посадових осіб, порядок проведення і документального оформлення) регламентовані нормами Закону України від 05.04.07 № 877 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (надалі — Закон № 877).
Відповідно до статті 5 Закону № 877 протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання не допускається.
План здійснення заходів державного нагляду (контролю) на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті Держпраці не пізніше ніж за 10 днів до початку відповідного планового періоду.
Держпраці оприлюднює критерії та періодичність проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет у порядку, визначеному актами законодавства.
Крім цього, Держпраці щорічно (до 1 квітня) готує звіт про виконання річного плану (квартальних планів) державного нагляду (контролю) суб'єктів господарювання за попередній рік і оприлюднює його в мережі Інтернет.
Повідомлення повинно містити:
- дату початку та дату закінчення здійснення планового заходу;
- найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;
- найменування органу державного нагляду (контролю).
Повідомлення надсилається рекомендованим листом чи телефонограмою за рахунок коштів органу державного нагляду (контролю) або вручається особисто керівнику чи уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку.
Важливо!
Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу державного нагляду (контролю) до здійснення планового заходу в разі неодержання повідомлення про здійснення планового заходу.
Строк здійснення планового заходу не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом. Продовження строку здійснення планового заходу не допускається.
Таким чином, підприємствам, установам та організаціям стосовно інформації про планові заходи перевірки варто звертатися до офіційного веб-сайту Держпраці (розділ "Планування роботи").
Одночасно можливо звернутися до комплексного плану перевірок на 2016 рік (в тому числі Держпраці), затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.11.15 № 1553 "Про затвердження Плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2016 рік".
Взяти до уваги, що Положення про Державну службу з праці, а також перелік її повноважень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.15 № 96.