77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Перенесення дати запланованого скорочення працівників

Заплановано звільнення за скороченням штату працівників структурного підрозділу. Однак, замовник вирішив продовжити на два місці контракт на постачання продукції, що випускає підрозділ. Як перенести дату запланованого вивільнення працівників? Чи зобов'язане підприємство персонально повідомляти працівників про перенесення дати скорочення чисельності та штату?
Щоб уникнути помилок у разі перенесення дати запланованого вивільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату, треба визначитися з послідовністю необхідних кроків.
1. Складаємо наказ про перенесення дати запланованого вивільнення
Найперше роботодавець має видати наказ про перенесення дати запланованого вивільнення. Підставою для наказу слугуватиме будь-який документ, що підтверджує необхідність перенесення.
2. Персонально повідомляємо працівників про перенесення дати запланованого вивільнення
Про наступне вивільнення на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП) працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (частина перша статті 49-2 КЗпП).
Отже, і про продовження строку роботи та перенесення дати вивільнення працівників також необхідно поінформувати персонально.
3. Якщо вивільнення масове, повідомляємо центр зайнятості про перенесення дати скорочення
У разі масового вивільнення (критерії якого визначено в статті 48 Закону України від 05.07.12 № 5067 "Про зайнятість населення" роботодавець повинен завчасно повідомити службу зайнятості про професії (посади) і кількість працівників, яких передбачається вивільнити, а також про заплановану дату скорочення.
Відповідний звіт подається за місцем реєстрації роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого вивільнення за формою № 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці", затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 31.05.2013 № 317, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 989/23521.
4. Повторно отримуємо згоду профспілки не пізніше ніж за місяць до вивільнення
Роботодавець має право розірвати трудовий договір не пізніш як через місяць з дня одержання згоди виборного органу первинної профспілкової організації або профспілкового представника (частина восьма статті 43 КЗпП). Таким чином, при перенесенні дати запланованого вивільнення необхідно повторно звернутись до профспілки для отримання згоди на звільнення, навіть за наявності згоди за первинним зверненням.
5. Документуємо звільнення, видаємо трудові книжки, провадимо остаточний розрахунок з працівниками
Останній крок алгоритму не вирізнятиметься порівняно з "класичною" процедурою скорочення:
після отримання згоди виборного органу профспілки (профспілкового представника) на розірвання трудового договору видаємо наказ про звільнення працівників на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП;
ознайомлюємо працівників із наказом про звільнення;
у день звільнення видаємо працівнику належно оформлену трудову книжку та копію наказу про звільнення, проводимо розрахунок (стаття 47 КЗпП), у тому числі виплачуємо вихідну допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку (стаття 44 КЗпП).
завершуємо особові справи звільнених працівників у поточному діловодстві.