77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Щодо стимулюючих виплат державним службовцям

Національним агентством України з питань державної служби надано роз'яснення щодо окремих положень законодавства про державну службу, а саме.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.16 № 306 "Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями" встановлено, що державному службовцю, який працює неповний робочий день (тиждень), надбавка за ранг виплачується пропорційно відпрацьованому часу.
Згідно зі статтею 56 Закону України від 10.12.15 № 889 "Про державну службу" (надалі - Закон № 889) тривалість робочого часу державного службовця становить 40 годин на тиждень.
Для державних службовців установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
За згодою керівника державної служби для державного службовця може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На прохання вагітної жінки, одинокого державного службовця, який має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, у тому числі яка перебуває під його опікою, або який доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, керівник державної служби зобов’язаний установити для них неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в такому разі здійснюється пропорційно відпрацьованому часу.
Отже, надбавка за ранг виплачується пропорційно відпрацьованому часу у разі встановлення державному службовцю неповного робочого дня або неповного робочого тижня.
Відповідно до пункту 14 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889 керівники державної служби протягом двох років з дня набрання чинності (01.05.2016) у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 2 Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.16 № 289 (надалі - Положення № 289), керівники державної служби в державному органі у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати державним службовцям додаткові стимулюючі виплати.
Пунктом 3 Положення № 289 передбачено, що до додаткових стимулюючих виплат державним службовцям належать надбавки: 
- за інтенсивність праці; 
- за виконання особливо важливої роботи.
Відповідно до пункту 4 Положення № 289 надбавка за інтенсивність праці та надбавка за виконання особливо важливої роботи встановлюються державним службовцям у відсотках до посадового окладу.
Ураховуючи викладене, керівник державної служби в державному органі встановлює розмір стимулюючих виплат державним службовцям враховуючи критерії, встановлені пунктами 6 та 7 Положення № 289.
Разом з тим згідно із Положенням про Міністерство соціальної політики України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.15 № 423, міністерство є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального діалогу, соціального захисту, а також проводить моніторинг у сфері оплати та нормування праці.
У зв’язку з цим для отримання більш детальних роз'яснень з питань розміру стимулюючих виплат державним службовцям рекомендовано звертатися до цього міністерства.
Водночас, окремо повідомлено, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм. 
лист від 15.09.16 № 6247/13-16
*******************

Наказом Національного агентства України з питань державної служби від 27.08.14 N 133 затверджено Методичні рекомендації з підготовки Форми відомостей щодо обліку державних органів, установ та організацій, посади керівних працівників і спеціалістів яких віднесені до посад державних службовців.