Новації у суспільному житті, котрі необхідно взяти до відома. Але, з урахуванням того, що ніяких конкретних нормативно-правових актів, які регламентували б цей процес, станом на 10.01.2017 року, не прийнято ні Верховною Радою України (законодавчим органом), а ні Кабінетом Міністрів України (виконавчим органом).
Отже, за повідомленням заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка у 2017 року українці повинні будуть укласти договори з лікарями на отримання послуг первинної медицини. За його словами, вибір лікаря нічим обмежуватися не буде: Міністерство охорони здоров'я України скасовує прив'язку до місця прописки чи проживання, тобто:
"Люди можуть самі вибрати хорошого лікаря, якому довіряють і який буде обслуговувати всю родину. Лікарі будуть отримувати зарплату за фактом підписаних договорів. За фактом того, що ви його вибрали. Зарплати в традиційному розумінні у них більше не буде. Дохід залежить від того, скільки у нього пацієнтів. Мало - значить, дохід буде низьким. Досить - значить, хорошим. Розрахунок на те, щоб лікар був фінансово мотивований надавати якісні послуги, а не сидіти на зарплаті, тому що у нього диплом є. Я думаю, лікарі при такій системі самі будуть ходити за пацієнтами".
"Це дуже важливо. Повинні бути чіткі зобов'язання між сторонами: на що пацієнт має право і на що лікар має право. Наприклад, виклик лікаря додому: потрібна чітка аргументація, в яких випадках це можливо. Те ж саме стосується лабораторних послуг. Ми ще вивчаємо це питання. Дуже хотілося б включити їх в пакет, але треба до кінця вивчити їх наявність в конкретних поліклініках. Працюємо з регіонами, щоб нам дали таку інформацію. На мій погляд, краще почати з меншого, але дати людям 100% і з часом розширити пакет послуг, ніж пообіцяти багато і не виконати".
Перехід на страхову медицину, згідно з анонсом Міністерства охорони здоров'я України, почнеться в 2017 році і займе три роки.