
Порядком зазначено, що підвищення кваліфікації є безперервним процесом і здійснюється на принципах доступності, ґрунтовності, системності й послідовності навчання, поєднання теоретичних знань з практичними вміннями та навичками.
Аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) зобов’язані не рідше одного разу на три роки підвищувати свою кваліфікацію за такими видами: самостійне навчання (самоосвіта); навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації; навчання за програмами тематичних короткострокових семінарів.
Аудитори із сертифікації (агрономи-інспектори) матимуть право вільно обирати види підвищення своєї кваліфікації, брати участь у будь-яких заходах з підвищення кваліфікації, що проводитимуться у сфері насінництва та розсадництва та зобов’язані будуть отримати не менше ніж 100 залікових балів протягом трирічного періоду оцінювання.
З метою оцінки результатів навчання, перевірки рівня теоретичних знань та практичних умінь і навичок застосовуватиметься підсумковий контроль, що здійснюватиме Міністерство аграрної політики та продовольства України шляхом складання підсумкового заліку. У разі успішного складання заліку буде видаватися відповідне свідоцтво про підвищення кваліфікації.