77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Оплата листка непрацездатності з відміткою про порушення режиму

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено частиною першою статті 31 Закону України від 23.09.99 № 1105 "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування"  (надалі - Закон).
Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, згідно частини 3 статті 30 Закону, приймається комісією із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, до складу якої входять представники адміністрації підприємства та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою - підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Комісія із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг. Комісія із соціального страхування також повинна перевіряти правильність заповнення листків непрацездатності, зокрема і випадку порушення застрахованою особою призначеного режиму лікування.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я, Міністерства праці та соціальної політики,  Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.04 № 532/274/136-ос/1406, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2004 року за № 1456/10055 (надалі - Інструкція).
У листку непрацездатності в графі "Режим" обов’язково вказується режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Відповідно до пункту 3.5 Інструкції якщо має місце порушення режиму, то у графі "Відмітки про порушення режиму:" зазначається дата порушення режиму і засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі "Примітка" з обов’язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.
До порушення режиму на підставі пункту 4.1 Інструкції може бути віднесено:
- несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
- алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;
- вихід на роботу без дозволу лікаря;
- самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
- виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
- відмова від направлення або несвоєчасна явка на медико-соціальну експертну комісію, тощо.

Пунктом 10 Інструкції встановлено, якщо при черговому відвідуванні хворим лікаря має місце порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря, то у разі визнання хворого:
- працездатним у графі "Стати до роботи" пишуться літерами число і місяць та робиться запис "з’явився працездатним". Закриття листка непрацездатності здійснюється датою, установленою лікарем для прибуття хворого;
- непрацездатним продовження листка непрацездатності здійснюється з дня відвідування лікаря.
Це пояснюється тим, що видача та продовження документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються лише після особистого огляду хворого лікуючим лікарем.

Водночас варто пам’ятати, що згідно з частиною другою статті 23 Закону застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.
Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка про порушення застрахованою особою режиму, встановленого лікарем, то допомога по тимчасовій непрацездатності не надається з дня допущення порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування підприємства.
Страниц (3)123 Вперёд