77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Органи місцевого самоврядування: виплата премій (запитання-відповідь)

Щодо виплати премії посадовій особі місцевого самоврядування під час відпустки для догляду за дитиною.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06№ 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів " (надалі - Постанова № 268), умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою, і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57 (у редакції відповідної постанови від 19.06.19 № 525).
Керівник органу має право, у межах затвердженого фонду оплати праці, здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці. Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу (підпункт 2 пункту 2 Постанови № 268).

Положення про преміювання органами місцевого самоврядування розробляється самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, зокрема, Закону України від 07.06.01 № 2493 "Про службу в органах місцевого самоврядування", Постанови № 268, наказу Міністерства праці України від 02.10.96№ 77 "Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 1996 року за № 593/1618 (додатки до цього наказу у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 16.05.16 № 515, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 травня 2016 року за № 757/28887) (надалі – Наказ № 77).
У Положенні про преміювання визначається коло працівників, на яких поширюється чинність преміальної системи, показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників, які передбачають не лише право на одержання премії, а й її розмір. Також положенням визначається періодичність преміювання (місячна, квартальна або залежно від фінансових можливостей, виплата премій до державних і професійних свят та ювілейних дат) та строки виплати премії; порядок нарахування премії кожній категорії працюючих (керівникам, посадовим особам місцевого самоврядування, службовцям, робітникам); порядок та підстави для збільшення (чи зменшення) розміру премії окремим працівникам або позбавлення її повністю.

З наведеного випливає, що виплата премії до державного, професійного свята або ювілейної дати посадовій особі органу місцевого самоврядування, яка знаходиться у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, актами законодавства не заборонена і вирішується кожним керівником органу самостійно за наявності коштів на таку виплату.
Водночас найбільш доцільним було б передбачити виплату такої премії в Положенні про преміювання, яке з метою уникнення спірних питань при нарахуванні та виплаті премій працівникам повинно мати ознаку формальної визначеності, тобто давати у тих чи інших випадках відповідь на питання про наявність чи відсутність у працівника права на премію та про її розмір.

Щодо виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам органів місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту ж) пункту 2 Наказу № 77 керівникам органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів надано право в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працівників визначати робітникам розмір премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи. Конкретний розмір премії робітників граничними розмірами не обмежується.
Виходячи з зазначеного вище "визначати робітникам розмір премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи" - ця премія є "виробничою". Інших видів премій, зокрема, до професійних та інших свят чи ювілейних дат, положеннями Наказу № 77 не передбачено.
Водночас зазначаємо, що відповідно до підпункту 12 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету, є бюджетними установами. Бюджетні установи є неприбутковими.

Отже, керівники бюджетних установ мають право здійснювати фактичні видатки на заробітну плату, у тому числі на преміювання та інші види заохочень, винагород тощо виключно в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах. Це стосується й органів місцевого самоврядування, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Оплата праці керівних працівників, посадових осіб, службовців органів місцевого самоврядування, в тому числі стимулювання їх праці, здійснюється відповідно до Постанови № 268.
Постановою № 268 передбачена можливість виплати керівним працівникам, посадовим особам, службовцям органів місцевого самоврядування премій до державних і професійних свят, а також ювілейних дат, - на відміну від положень Наказу № 77.
Положення про преміювання органами місцевого самоврядування, в тому числі селищними радами, розробляється самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування.
У Положенні визначається коло працівників, на яких поширюється чинність преміальної системи, показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників, які передбачають не лише право на одержання премії, а й її розмір. Також Положенням визначається періодичність преміювання (місячна, квартальна або залежно від фінансових можливостей, виплата премій до державних і професійних свят та ювілейних дат) та строки виплати премії; порядок нарахування премії кожній категорії працюючих (керівникам, посадовим особам місцевого самоврядування, службовцям, робітникам); порядок та підстави для збільшення (чи зменшення) розміру премії окремим працівникам або позбавлення її повністю.

Ураховуючи, що розмір "виробничої" премії робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, граничними розмірами не обмежується, у Положенні про преміювання може бути передбачена можливість виплати цій категорії працівників у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці премії напередодні державних та ювілейних дат у більш високих розмірах.

Листи Міністерством соціальної політики від 28.12.17 № 3000/0/101-17, від 29.12.17 №3018/0/101-17
Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов’язковий характер.
Страниц (3)123 Вперёд