77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Затверджено нову форму електронної декларації

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, частини першої статті 45, статті 46 Закону України від 14.10.14 № 1700 "Про запобігання корупції", наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.21 №449/21 затверджено форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за № 987/36609. (надалі – Порядок).
Наказ Національного агентства з питань запобігання корупції набирає чинності з 01 грудня 2021 року.

Декларація складається з вісімнадцяти розділів, у яких суб'єкт декларування зазначає інформацію про себе, членів своєї сім'ї, інших осіб та об'єкти декларування.
У разі відмови члена сім’ї суб’єкта декларування надати будь-які відомості чи їх частину для заповнення декларації суб’єкт декларування зобов’язаний зазначити про це в декларації, обравши позначку "Член сім’ї не надав інформацію" та відобразивши в ній всю відому йому інформацію про такого члена сім’ї та об’єкти декларування, які належать йому на будь-якому праві.
Відомості про тип права суб’єкта декларування та/або членів його сім’ї чи третіх осіб на об’єкт декларування зазначаються на підставі документів, відповідно до яких воно набуто (за їх наявності).

Порядком передбачено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі – Реєстр).
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.
Паперова копія декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції не подається.

Щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація при звільненні подається не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Вона подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Декларація при звільненні не подається, зокрема, у таких випадках:
- особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді;
- особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання на відповідну посаду та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація кандидата на посаду подається до призначення або обрання особи на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законом.
Якщо особа подала щорічну декларацію за минулий рік, декларація кандидата на посаду за цей період не подається.

Особа, уповноважена на виконання функцій місцевого самоврядування, подає таку декларацію впродовж п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови.

Суб'єкт декларування до початку заповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення з Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.

Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування.

Суб’єкт декларування має право за власною ініціативою подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів упродовж семи днів після дня подання первинної декларації, шляхом створення та подання виправленої декларації до Реєстру.

Державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування та особи, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: подаватимуть декларацію за новими правилами вперше за 2021 рік - у 2022 році.

Страниц (3)123 Вперёд