77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Робоча субота: працівник з понеділка у відпустці

Кабінет Міністрів України рекомендував зробити суботу робочою, але з понеділка працівник – у щорічній відпустці. Чи потрібно цьому працівнику виходити на роботу в суботу? Чи не буде вважитися його відсутність прогулом?
У наведеній ситуації працівнику виходити на роботу в суботу не потрібно. Але треба зауважити, якщо був наказ (розпорядження) роботодавця про перенесення робочого дня саме на цю суботу, причому за 2 місяці – потрібно відпрацювати, інакше – прогул.
З метою створення сприятливих умов для відзначення святкових і неробочих днів та раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України періодично видає розпорядження щодо перенесення робочих днів. Ці розпорядження мають рекомендаційний характер і дають змогу змінювати дні роботи, але остаточне рішення приймає безпосередньо керівник підприємства, установи, організації (надалі - підприємство)
Тому всі питання про перенесення робочих днів повинні вирішуватися роботодавцем самостійно - шляхом видання в установленому порядку відповідного наказу (розпорядження).. Водночас, слід зауважити, що роботодавці не позбавлені права з урахуванням думки трудового колективу приймати рішення про перенесення інших робочих днів, ніж ті, що рекомендовані для перенесення Кабінетом Міністрів України, або не переносити їх взагалі.
У разі якщо прийнято рішення про перенесення робочих днів, змінюється графік роботи підприємства та норма тривалості робочого часу в місяцях, у яких передбачено перенесення робочих днів. Відповідно всі дії щодо надання відпусток чи виходу на роботу мають здійснюватися на підставі прийнятого рішення про перенесення робочих днів, тобто за графіком роботи підприємства..
Отже, якщо робочий день було перенесено на підставі наказу (розпорядження) роботодавця на суботу, працівник має працювати в цю суботу, оскільки за графіком роботи вона є робочою. При цьому відсутність працівника на роботі у зазначений робочий день без поважної причини може розглядатися як прогул. Але режим роботи є однією з істотних умов праці відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю України, який вимагає вносити такі зміни завчасно – за 2 місяці.
За матеріалами роз’яснення Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики України
Страниц (3)123 Вперёд