77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

"Чорна" зарплата офісних працівників

75% офісних співробітників доводилося практично на всіх роботах отримувати неофіційну зарплату. А 65% опитаних продовжують отримувати гроші «в конверті» на нинішньому місці роботи. Найбільш поширені зарплати "в конверті" в готельному та ресторанному бізнесі. Схожа ситуація спостерігається в сфері будівництва і нерухомості. Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Кожному другому офісному співробітнику доводилось отримувати "чорну" зарплату практично на всіх місцях роботи, а ще в четверті зарплати «в конверті» чергувались з "білими" виплатами. І лише 13% опитаних ніколи не зіштовхувались із неофіційними зарплатами. Їх можна вважати щасливцями, адже в ситуації економічної нестабільності й переважної "тіньової економіки" їхні доходи були прозорими.

Якщо порівнювати з 2012 роком, то ситуація на українському ринку праці суттєво не змінилась: "білі комірці" масово продовжують отримувати зарплати "в конвертах". Зараз повністю "чорну" зарплату отримує кожен четвертий офісний співробітник. Ще в 40% працівників зарплата "сіра": одна частина в "конверті", а інша нараховується офіційно. І тільки 30% опитаних отримують повністю "білу" зарплату.
Варто зазначити, що розмір «чорної» частини грошового винагородження може суттєво змінюватись. Для четвертої частини тих, хто отримує зарплату "в конверті", це весь заробіток. У більшої половини "чорна" зарплата може суттєво перевищувати "білу" й складати 50-70% доходу. А ще 3% отримують "в конверті" тільки премії та бонуси.
В Україні працювати на "чорну зарплату" — вигідніше. Найчастіше офісні працівники погоджують на неофіційне оформлення тому, що рівень зарплати "в конверті" суттєво перевищує "білі" пропозиції. У половині випадків у працівників просто нема альтернативи. Знаходяться і ті, хто готовий пожертвувати соціальними гарантіями заради цікавої роботи (17%). При цьому лише 14% працівників стверджують, що їм абсолютно все одно, офіційна в них зарплата чи ні.

Найбільш поширені зарплати "в конверті" в сфері готельного і ресторанного бізнесу. Тільки одному із десяти працівників цієї сфери пощастило отримувати повністю офіційну зарплату. Половина співробітників отримує зарплату двома частинами («в конверті» та офіційно), а 36% вимушені працювати тільки за "чорну" зарплату. Схожа ситуація спостерігається в сфері будівництва і нерухомості.



Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні-жовтні 2013 року. Загалом було опитано 3739 респондентів.