Статтею 29 Закону України від 23.09.99 N 1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі - Закон N 1105) визначено, що для забезпечення відновлення здоров'я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі - ФСС). При цьому рання санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров'я працездатної особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності (оплата "лікарняних" за рахунок коштів ФСС), оскільки вона здійснюється безпосередньо після стаціонарного лікування і хворий направляється в санаторій із відкритим листком непрацездатності. Медична реабілітація, як санаторно-курортний етап лікування, призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями.
На відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають право будь-які застраховані особи та члени їхніх сімей відповідно до Закону N 1105. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та звільнення), якщо інше не передбачено законом.
Довідка заповнюється за основним місцем роботи застрахованої особи, завіряється у робочому органі ФСС, де підприємство, організація, установа перебуває на обліку у якості страхувальника, та дійсна протягом одного місяця. До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії лікувально-профілактичного закладу та рекомендаціями щодо його подальшого лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.
Вимоги порядку отримання застосовуються також у разі направлення застрахованої особи, дитини або двох дітей у супроводі одного із застрахованих батьків чи особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника), з клініки медичної науково-дослідної установи до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу без видачі путівки.
Строк лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за путівками, придбаними за рахунок коштів ФСС, складає 24 доби, поділ путівки забороняється. Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів ФСС може бути виділена лише одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.
Після проведеного лікування застрахована особа, яка отримала путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов'язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, що видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою даного закладу, про що робиться відмітка у відповідному журналі обліку путівок до санаторно-курортних закладів.
Відповідні особливості викладено в листі ФСС від 15.12.16 № 2.4-46-2241