Чи потрiбно повiдомляти органи Державної фiскальної служби про прийняття на умовах погодинної оплати та внутрiшнього сумiсництва працiвникiв, якi вже перебувають у трудових вiдносинах з пiдприємством?
Міністерство соціальної політики України поінформувало, що повідомлення про прийняття на роботу подаєтья у разі прийняття внутрiшнього сумiсництва працiвникiв, якi вже перебувають у трудових вiдносинах з підприємством, установою, організацією.
За частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування й реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України. Ураховуючи положення цiєї статтi, Кабiнетом Мiнiстрiв України прийнято постанову вiд 17.06.15 № 413 "Про порядок повiдомлення Державної фiскальної служби та її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу".
Чиннiсть Кодексу законів про працю України, у тому числi статті 24, поширюється виключно на трудовi вiдносини, тобто коли з працiвником укладають трудовий договiр. Цiєю статтею не передбачено виняткiв для працiвникiв, якi працюють за сумiсництвом. Отже, пiд час подання iнформацiї до Державної фiскальної служби або її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу за сумiсництвом в графi 4 повiдомлення "категорiя працiвника" слiд поставити 2 (найманi працiвники без трудової книжки).тут