77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Гендерна рівність - шлях до чого?

Міністерством охорони здоров'я України виставлено на громадське обговорення на сайті проект наказу щодо визнання таким, що втратив чинність, наказ Міністерства від 29.12.93 № 256 "Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 березня 1994 року за № 51/260. 
Відповідно до цього наказу, жінкам заборонено працювати на важких видах робіт в чорній та кольоровій металургії, видобутку нафти і газу, на хімічних виробництвах, лісозаготівельних роботах, лісосплаві, виробництві цементу тощо. Зазвичай заборонені професії пов'язані з використанням важкої фізичної праці.
У пояснювальній записці до проекту наказу Міністерство зазначає, що Україна долучилась до головних міжнародних зобов'язань щодо гендерної рівності, включаючи Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW, 1980) та її Факультативного протоколу, Пекінську декларацію та Платформу Дій (1995), встановила національні законодавчі та політичну систему для гендерної рівності, зокрема Державну програму щодо забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків та жінок (до 2016), а також Національний план дій "Жінки, Мир та Безпека" (2016) у якості додатка до Резолюції Ради Безпеки 1325. А тому, цей Перелік суперечить вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов’язанням України з питань гендерної політики, а також не узгоджується із сучасним класифікатором професій.
Водночас, за даними опитування групи "Рейтинг", проведеного в грудні 2016 року близько третини (29%) українців заявили, що мають хронічні захворювання. При цьому 11% повідомили, що перебували на стаціонарному лікуванні у лікарні за останній рік.