77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Викривачі: організація роботи із повідомленнями про корупцію

Відповідно до частини першої статті 53 Закону України від 14.10.14 № 1700 "Про запобігання корупції" особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - це особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього закону іншою особою. Національним агентством з питань запобігання корупції затверджено Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, які мають інформаційно-роз’яснювальний характер та не встановлюють правових норм.
Методологія, зокрема містить інформацію про засади та принципи організації роботи з повідомленнями про корупцію, розкриває процедури роботи із такими повідомленнями.
Також у ньому йдеться про повноваження та відповідальність посадових осіб, залучених до роботи із повідомленнями, порядок контролю за додержанням встановлених вимог. Окрема увага у рекомендаціях приділена проведенню аналітичної та роз’яснювально-профілактичної роботи щодо розширення практики таких повідомлень. До основної частини рекомендацій пропонуються корисні додатки, а саме: перелік встановлених законом, заборон та обмежень; перелік корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які законом встановлено кримінальну/адміністративну відповідальність, визначення підслідності кримінальних правопорушень; зразок опитувального листа; схема стандартної процедури розгляду повідомлень про порушення вимог цього закону.

Крім цього, Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення про затвердження Переліку посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, та Переліку посад з підвищеним корупційним ризиком.
До відома. Перелік посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків від 17.06.16 № 2 скасовано.
Наразі є два окремих переліки: з високим корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 50 (щодо повної перевірки декларацій), та підвищеним корупційним ризиком для здійснення окремих цілей, визначених статтею 56 (щодо проведення спеціальної перевірки) Закону України "Про запобігання корупції".
Під час формування зазначених переліків було застосовано такі критерії:
- виключення дублювання з посадами, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища;
- наявність організаційних, розпорядчих або контрольних повноважень;
- можливість прийняття управлінських рішень;
- реалізація контрольно-наглядових функцій.
У даний час рішення про затвердження Переліків направлено на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Перелік посад з високим корупційним ризиком