77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Відповіді (151-197) на тести щодо державної служби

Відповідно до статті 22 Закону України від 10.12.2015 №889 "Про державну службу" та з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.16 № 246.
Інформація про вакантну посаду державної служби оприлюднюється на офіційних веб-сайтах державного органу, в якому проводиться конкурс, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, відповідно до цього Закону і Порядку проведення конкурсу. Рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії "А" приймає суб’єкт призначення, на вакантні посади державної служби категорій "Б" і "В" - керівник державної служби відповідно до закону.
До відома:
- одне завдання включає 40 тестових питань, які обираються для кожного учасника тестування автоматично із загального переліку питань, що включає не менш як 100 питань на знання кожного із зазначених видів законодавства;
- питання для кожного учасника тестування обираються автоматично з переліку питань. Кожне питання повинно передбачати чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним;
- загальний час для проведення тестування повинен становити не більш як 40 хвилин. Після закінчення часу, відведеного на складення тестування, проводиться автоматичне визначення результатів тестування програмним забезпеченням;
- для визначення результатів тестування використовується така система:
*2 бали виставляється кандидатам, які відповіли правильно на 32 питання тестового завдання і більше;
*1 бал виставляється кандидатам, які відповіли правильно на 24-31 питання тестового завдання;
*0 балів виставляється кандидатам, які відповіли на 23 і менше питань тестового завдання;
- кандидати, які за результатами тестування отримали 0 балів, є такими, що не пройшли тестування та не можуть бути допущені до наступного етапу конкурсу.
Кандидати, які набрали від 1 до 2 балів, вважаються такими, що пройшли тестування;
- до наступного етапу конкурсу допускаються кандидати, які надали правильні відповіді на більшу кількість тестових питань.

Тестові питання (151-197): Закон України "Про державну службу"
 (надалі – Закон, закон)
Звертаємо увагу.
Відповіді на тестові питання сформульовані мною особисто, тому в офіційних тестах можуть бути інші варіанти відповідей. При цьому, відповідь на тестове питання, що позначена червоним, базується на нормі закону щодо якого проводиться перевірка на знання.

№ з/п
Питання
№ з\п
Відповіді
151
Протягом якого строку служба управління персоналом державного органу, в якому проводився конкурс, надсилає кожному кандидату письмове повідомлення про результати конкурсу
1
протягом п’яти робочих днів з дня їх оприлюднення;
2
протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення;
3
протягом п’яти календарних днів з дня їх оприлюднення;
4
протягом трьох календарних днів з дня їх оприлюднення.
Частина друга та четверта статті 28 закону.
152
Який строк подання скарги на рішення конкурсної комісії
1
не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу;
2
не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу;
3
протягом тижня з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу;
4
у місячний строк із дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу.
Частина п’ята та шоста статті 28 закону.
153
Який строк розгляду скарги учасника конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір, на рішення конкурсної комісії центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби
1
наступного робочого дня з дня надходження скарги;
2
не пізніше 14 календарних днів із дня надходження скарги;
3
у місячний строк з дня надходження скарги;
4
не пізніше ніж протягом трьох календарних днів із дня надходження скарги.
Частина сьома статті 28 закону.
154
Яких заходів вживає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, у разі встановлення факту порушення за результатами розгляду скарги учасника конкурсу на рішення конкурсної комісії
1
направляє Комісії з питань вищого корпусу державної служби повідомлення про встановлені факти порушення під час проведення у відповідному органі конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби;
2
направляє керівнику державної служби в державному органі, в якому проводився конкурс, попередження про недопустимість таких фактів і забезпечення неухильного дотримання вимог чинних нормативно-правових актів;
3
направляє керівнику державної служби в державному органі, в якому проводився конкурс, проект наказу (розпорядження) про притягнення його до дисциплінарної відповідальності та пропозицією надати письмові пояснення щодо встановлених фактів порушення умов конкурсу;
4
направляє керівнику державної служби в державному органі, в якому проводився конкурс, обов’язкову для виконання вимогу про скасування результатів конкурсу.
Частина сьома статті 28 закону.
155
В якому випадку другий за результатами конкурсу кандидат на зайняття вакантної посади державної служби має право на призначення на таку посаду
1
якщо така посада стане вакантною, або коли переможець конкурсу відмовився від зайняття посади, або виявлено обставини обмежень щодо призначення на посаду, визначених цим Законом або йому відмовлено у призначенні на посаду за результатами спеціальної перевірки;
2
якщо така посада стане вакантною через рік із дня проведення конкурсу, або коли переможець конкурсу відмовився від зайняття посади, або виявлено обставини обмежень щодо призначення на посаду, визначених цим Законом або йому відмовлено у призначенні на посаду за результатами спеціальної перевірки;
3
незгоди переможця конкурсу з рішенням про встановлення випробування під час призначення на посаду державної служби вперше;
4
встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати.
Стаття 29 закону.
156
Що із наведеного не є підставою для проведення повторного конкурсу
1
виявлення за результатами спеціальної перевірки обмежень щодо вступу на державну службу переможця конкурсу та відсутності другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби;
2
відмова особи, призначеної на посаду державної служби вперше, від складення Присяги державного службовця та наявність другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби;
3
якщо за результатами конкурсу не визначено кандидата на зайняття вакантної посади;
4
встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати.
Стаття 30 закону.
157
На який строк здійснюється призначення на посади державної служби (крім посад вищого корпусу державної служби та випадків заміщення посади на період відсутності державного службовця, за яким зберігається посада державної служби, а також інших випадків передбачених законом) за загальним правилом
1
таке призначення є безстроковим;
2
на строк, обмежений щорічним оцінюванням державного службовця;
3
залежить від узгоджених умов праці з суб’єктом призначення;
4
на п’ять років, з правом повторного призначення;

Частина перша статті 34 закону.
158
Де зберігається копія акта про призначення на посаду державного службовця
1
в службі управління персоналом державного органу;
2
в службі управління персоналом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби;
3
в особовій справі державного службовця;
4
у справі кандидата на посаду конкурсної комісії державного органу.
Частини третя та четверта статті 33 закону.
159
У яких випадках здійснюється строкове призначення на посаду державної служби
1
виконання обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця, за яким відповідно до цього Закону зберігається посада державної служби;     
2
виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби;
3
призначення на посаду державної служби категорії "А" - на строк від трьох до п’яти років, якщо інше не передбачено законом, з правом повторного призначення на ще один строк;
4
переведення державного службовця категорії "А" за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби на рівнозначну або нижчу посаду до іншого державного органу на строк до п’яти років.
Частина друга статті 34 закону.
160
Що із наведеного не є обов’язковою складовою особової справи кожного державного службовця
1
витяг із протоколу засідання конкурсної комісії в разі, якщо призначення здійснюється за результатами конкурсу;
2
копія паспорта державного службовця;
3
копія трудової книжки;
4
заява про призначення на посаду.
Стаття 37 закону, пункт 2 розділу ІІ Порядку  № 64
161
Що є підставою для зміни істотних умов державної служби
1
ліквідація або реорганізація державного органу, або зміна назви структурного підрозділу державного органу, або зменшення фонду оплати праці державного органу, а також скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку з оптимізацією системи державних органів чи структури окремого державного органу;   
2
ліквідація або реорганізація державного органу, або зміна назви посади, не пов’язана із зміною функцій державного органу та основних посадових обов’язків, або зменшення фонду оплати праці державного органу, а також скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку з оптимізацією системи державних органів чи структури окремого державного органу;
3
ліквідація або реорганізація державного органу, або зміна назви державного органу, або зменшення фонду оплати праці державного органу, а також скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку з оптимізацією системи державних органів чи структури окремого державного органу;         
4
ліквідація або реорганізація державного органу, або зменшення фонду оплати праці державного органу, а також скорочення чисельності або штату працівників у зв’язку з оптимізацією системи державних органів чи структури окремого державного органу.   
Частина перша статті 43 закону.
162
Яка тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного державного службовця
1
не повинна перевищувати для кожного державного службовця чотирьох годин протягом двох днів підряд;
2
не повинна перевищувати для кожного державного службовця чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік;
3
не повинна перевищувати для кожного державного службовця 120 годин на рік;
4
не повинна перевищувати для кожного державного службовця чотирьох годин протягом трьох днів підряд і 120 годин на рік.
Частини четверта та п’ята статті 56 закону.
163
Який ранг присвоюється державному службовцю, який вперше призначається на посаду державної служби
1
рішення приймається суб’єктом призначення, крім випадків, передбачених законом,  одночасно з призначенням на посаду державної служби після закінчення строку випробування, у межах відповідної категорії посад;
2
2 або 3 або 5 або 6 або 8 або 9 ранг;
3
3 або 5 або 6 або 8 або 9 ранг;
4
найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад.
Частина п’ята статті 39 закону.
164
Коли може здійснюватися дострокове присвоєння чергового рангу
1
не раніше ніж через шість місяців після присвоєння попереднього рангу;
2
не раніше ніж через один рік після присвоєння попереднього рангу;
3
не раніше ніж через півтора роки після присвоєння попереднього рангу;
4
не раніше ніж через два роки після присвоєння попереднього рангу.
Частини сьома та восьма статті 39 закону.
165
Який із наведених органів державної влади визначає порядок присвоєння рангів державних службовців
1
Комісія з питань вищого корпусу державної служби за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби;
2
центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби за погодженням із Комісією з питань вищого корпусу державної служби;
3
Кабінет Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби;
4
Кабінет Міністрів України.

Абзац другій частини другої статті 39 закону.
166
Які  ранги може бути присвоєно заступнику Державного секретаря Кабінету Міністрів України
1
1, 2, 3 ранг;
2
3, 4, 5 ранг;
3
5, 6, 7 ранг;
4
7, 8, 9 ранг.
Частина третя статті 39 закону.
167
За якої умови здійснюється переведення державного службовця
1
лише за письмовою заявою державного службовця, погодженою з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності);
2
лише за згодою державного службовця;
3
у разі виникнення у державного службовця особливо важливих сімейних обставин;
4
у разі виникнення у державного службовця особливо важливих особистих обставин.
Частини друга-п’ята статті 41 закону.
168
Ким затверджуються правила внутрішнього службового розпорядку державного органу
1
загальними зборами (конференцією) державних службовців державного органу за поданням керівника державної служби і представників державних службовців, на основі типових правил;
2
загальними зборами (конференцією) державних службовців державного органу за поданням керівника державної служби і виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності) на основі типових правил;
3
керівником державної служби у відповідному органі за поданням служби управління персоналом та погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності) або представником державних службовців, на основі типових правил;
4
загальними зборами (конференцією) державних службовців державного органу за поданням керівника служби управління персоналом у відповідному органі та виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності) на основі типових правил.
Частини друга та третя статті 47 закону.
169
В якій галузі знань проводиться професійне навчання державних службовців через систему підготовки, перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації
1
"Управління та адміністрування";
2
"Публічне управління та адміністрування";
3
"Міжнародні відносини";
4
"Право".
Частина друга статті 48 закону.
170
Скільки існує груп оплати праці державних службовців
1
групи оплати праці 1 – 7;
2
групи оплати праці 1 – 8;
3
групи оплати праці 1 – 9;
4
групи оплати праці 1 – 10.
Частина перша статті 51 закону.
171
Які посади належать до групи 1 оплати праці державних службовців
1
посади керівників державних органів;
2
прирівняні до керівників державних органів посади;
3
посади керівників державних органів і прирівняні до них посади;
4
посади керівників державних органів та їх заступників.
Частина перша статті 51 закону.
172
Яким чином здійснюється встановлення премій державним службовцям
1
відповідно до Положення про оплату праці у відповідному державному органі, затвердженого керівником державної служби за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності) в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу;
2
відповідно до Положення про оплату праці у відповідному державному органі, затвердженого керівником державної служби за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності) та Міністерством фінансів України, в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу;
3
відповідно до затвердженого керівником державної служби Положення про преміювання у відповідному органі, погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності) та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу;
4
відповідно до затвердженого керівником державної служби Положення про преміювання у відповідному органі, погодженого з виборним органом первинної профспілкової організації (за наявності), в межах фонду преміювання залежно від особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.
Частини п’ята-сьома статті 52 закону.
173
Який розмір виплат за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця
1
у розмірі 30 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
2
у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
3
у розмірі 70 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
4
у розмірі 100 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця.
Частина третя та четверта статті 52 закону.
174
До якої групи оплати праці належать посади головних спеціалістів державних органів і прирівняні до них посади
1
група оплати праці 6;
2
група оплати праці 7;
3
група оплати праці 8;
4
група оплати праці 9.
Частина перша статті 51 закону.
175
На яких умовах проводиться оплата праці державного службовця, який проходить стажування у іншому державному органі
1
на строк стажування за державним службовцем зберігається його заробітна плата за основним місцем роботи;
2
на строк стажування за державним службовцем зберігається середньомісячна заробітна плата за основним місцем роботи;    
3
протягом стажування оплата праці державного службовця здійснюється іншим державним органом у розмірі заробітної плати за основним місцем роботи;
4
протягом стажування державного службовця за основним місцем роботи зберігається 70% заробітної плати  та іншим державним органом забезпечується його оплата праці у розмірі 30% заробітної плати за основним місцем роботи.
Частина восьма статті 48 закону.
176
З якою періодичністю здійснюється оцінювання результатів діяльності державних службовців
1
щорічно;
2
один раз на три роки;
3
один раз на п’ять років;
4
протягом періоду, визначеного безпосереднім керівником.
Частини перша, друга та п’ята статті 44 закону.
177
Ким здійснюється оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, які не належать до посад вищого корпусу державної служби
1
безпосереднім керівником державного службовця та керівником самостійного структурного підрозділу;
2
керівником державної служби;
3
керівником структурного підрозділу;
4
службою управління персоналом.
Частини третя та четверта статті 44 закону.
178
Які наслідки настають у разі отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності
1
державний службовець може бути переведений на нижчу посаду;
2
не раніше, ніж через три місяці проводиться повторне оцінювання результатів службової діяльності державного службовця;
3
державний службовець направляється на підвищення кваліфікації;
4
державний службовець позбавляється премії.
Частини шоста, сьома та десята статті 44 закону.
179
Після досягнення якого стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки за кожний рік державної служби
1
дворічного стажу державної служби;
2
трирічного стажу державної служби;
3
п’ятирічного стажу державної служби;
4
семирічного стажу державної служби.
Частина перша статті 58 закону.
180
У якому випадку державні службовці можуть бути відкликані із щорічної основної або додаткової відпустки
1
лише для виконання доручення Президента України та/або Прем’єр-міністра України;
2
для виконання невідкладних завдань;
3
лише для участі у ліквідації наслідків стихійного лиха;
4
для заміщення відсутнього працівника у випадку його тимчасової непрацездатності.
Стаття 60 закону.
181
Який вид дисциплінарного стягнення є винятковим і може бути застосований у разі появи державного службовця на службі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння
1
зауваження;
2
догана;
3
попередження про неповну службову відповідність;
4
звільнення з посади державної служби.
Частина п’ята статті 66 закону.
182
Скільки представників громадських об’єднань може бути включено до складу дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ
1
рішення приймається керівником державної служби при затвердженні складу дисциплінарної комісії у відповідному органі;
2
одна особа;
3
не більше двох осіб;
4
не більше трьох осіб.
Частина третя статті 69 закону.
183
Який вид дисциплінарного стягнення може бути застосовано до державного службовця без участі дисциплінарної комісії відповідно до Закону України "Про державну службу"
1
зауваження;
2
догана;
3
позбавлення премії;
4
затримка у присвоєнні чергового рангу.
Частини друга та шоста статті 66 закону.
184
Яким актом оформляється рішення про накладення дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження
1
наказ (розпорядження);
2
рішення;
3
протокол;
4
вказівка.
Частина перша-третя статті 77 закону.
185
Ким скликаються загальні збори (конференція) державних службовців державного органу
1
виборним органом первинної профспілкової організації, яка діє в державному органі  або профспілковим представником або представником державних службовців, обраним на загальних зборах (конференції) державних службовців державного органу;
2
службою управління персоналом державного органу і представниками державних службовців, обраних на загальних зборах (конференції) державних службовців державного органу;
3
керівником державної служби у відповідному органі за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника);
4
виборним органом первинної профспілкової організації, яка діє в державному органі (за наявності), або службою управління персоналом.
Частини перша та друга статті 70 закону.
186
Який строк службового розслідування відповідно до Закону України "Про державну службу"
1
не може перевищувати один місяць. За потреби зазначений строк може бути продовжений суб’єктом призначення, але не більш як до двох місяців;
2
не може перевищувати два місяці. За потреби зазначений строк може бути продовжений суб’єктом призначення, але не більш як до двох місяців;
3
не може перевищувати три місяці. За потреби зазначений строк може бути продовжений суб’єктом призначення, але не більш як на один місяць;
4
визначається державним органом, який призначає службове розслідування.
Частина перша та третя статті 71 закону.
187
Якими мають бути дії державного службовця під час відсторонення його від виконання посадових обов’язків
1
з’являтися на службу негайно, незалежно від місця перебування, на вимогу осіб, які проводять службове розслідування з метою сприяння здійсненню дисциплінарного провадження;      
2
перебувати за місцем проживання протягом робочого дня та з’являтися на службу негайно на вимогу осіб, які проводять службове розслідування з метою сприяння здійсненню дисциплінарного провадження;
3
перебувати на робочому місці відповідно до правил внутрішнього службового розпорядку та сприяти здійсненню дисциплінарного провадження;          
4
перебувати в адміністративному будинку державного органу відповідно до правил внутрішнього службового розпорядку та сприяти здійсненню дисциплінарного провадження.
Частина п’ята статті 72 закону.
188
Ким формується дисциплінарна справа під час здійснення дисциплінарного провадження
1
Комісією з питань вищого корпусу державної служби;
2
центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби;
3
дисциплінарної комісією з розгляду дисциплінарних справ у відповідному органі;
4
Комісією з питань вищого корпусу державної служби або дисциплінарною комісією з розгляду дисциплінарних справ.
Частина перша статті 73 закону.
189
У якому випадку до державного службовця не може бути застосоване дисциплінарне стягнення
1
якщо минуло шість місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, не враховуючи час тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минув один рік після його вчинення;
2
відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин, якщо минуло одинадцять місяців після вчинення дисциплінарного проступку;
3
якщо минуло шість місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, з урахуванням часу тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минув один рік після його вчинення;
4
якщо минуло чотири місяці з дня, коли керівник державної служби дізнався або мав дізнатися про вчинення дисциплінарного проступку, не враховуючи час тимчасової непрацездатності державного службовця чи перебування його у відпустці, або якщо минуло одинадцять місяців після його вчинення.
Частина четверта та п’ята статті 74, частина третя статті 65 закону.
190
Протягом якого строку суб’єкт призначення приймає рішення про накладення на державного службовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження
1
протягом 10 робочих днів із дня отримання пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби, подання дисциплінарної комісії у державному органі;
2
протягом 10 календарних днів із дня отримання пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби, подання дисциплінарної комісії у державному органі;
3
протягом тижня з дня отримання пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби, подання дисциплінарної комісії у державному органі;
4
у місячний строк з дня отримання пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби, подання дисциплінарної комісії у державному органі.
Частина перша статті 77 закону.
191
Протягом якого строку державним службовцем подається скарга на рішення про накладення дисциплінарного стягнення
1
протягом 10 календарних днів після одержання копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення;
2
протягом 10 робочих днів після одержання копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення;
3
протягом тижня після одержання копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення;
4
у місячний строк після одержання копії наказу (розпорядження) про накладення дисциплінарного стягнення.
Стаття 78 закону.
192
За чий рахунок відшкодовується матеріальна та моральна шкода, заподіяна фізичним та юридичним особам незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю державних службовців під час здійснення ними своїх повноважень
1
за рахунок зворотної вимоги (регресу) державним службовцем, яким заподіяно шкоду або посадовою особою (осіб), винної (винних) щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної державному органу у зв’язку з оплатою часу вимушеного прогулу або часу виконання нижчеоплачуваної роботи, у розмірі та порядку, визначених законом;
2
за рахунок держави або зворотної вимоги (регресу) посадовою особою (осіб), винної (винних) у незаконному звільненні, відстороненні або переведенні державного службовця чи іншого працівника на іншу посаду, щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної державному органу у зв’язку з оплатою часу вимушеного прогулу або часу виконання нижчеоплачуваної роботи, у розмірі та порядку, визначених законом;
3
за рахунок держави або зворотної вимоги (регресу) державним службовцем, яким заподіяно шкоду, у розмірі та порядку, визначених законом;
4
за рахунок держави.
Частина перша та друга статті 80 закону.
193
Якими мають бути дії державного службовця у разі заподіяння шкоди фізичним та юридичним особам внаслідок неналежного виконання ним посадових обов’язків
1
зобов’язаний відшкодувати державі шкоду, заподіяну внаслідок неналежного виконання ним посадових обов’язків;
2
зобов’язаний відшкодувати шкоду, заподіяної особі внаслідок неналежного виконання ним посадових обов’язків;
3
зобов’язаний відшкодувати державі та третій особі шкоду, заподіяну внаслідок неналежного виконання ним посадових обов’язків;
4
зобов’язаний відшкодувати державі та третій особі тільки за шкоду, умисно заподіяну його протиправними діями або бездіяльністю.
Частина третя статті 80 закону.
194
Що робить керівник державної служби для відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок неналежного виконання державним службовцем своїх посадових обов’язків
1
протягом місяця з дня, коли керівник державної служби дізнався чи мав дізнатися про обставини, що є підставою для пред’явлення вимоги, видати наказ (розпорядження), в якому зазначаються розмір, порядок і строки відшкодування шкоди, а також обставини, що стали підставою для відшкодування;
2
через рік з дня заподіяння шкоди, скласти акт за підписом трьох осіб, в якому зазначаються розмір, порядок і строки відшкодування шкоди, а також обставини, що стали підставою для відшкодування;
3
протягом трьох місяців з дня, коли керівник державної служби дізнався чи мав дізнатися про обставини, що є підставою для пред’явлення вимоги, вносить державному службовцю письмову пропозицію, в якій зазначаються розмір, порядок і строки відшкодування шкоди, а також обставини, що стали підставою для відшкодування;
4
не пізніше ніж через три роки з дня заподіяння шкоди, видати наказ (розпорядження), в якому зазначаються розмір, порядок і строки відшкодування шкоди, а також обставини, що стали підставою для відшкодування.
Стаття 82 закону.
195
Які наслідки для працівника патронатної служби має припинення повноважень особи, працівником патронатної служби якої він призначений
1
переміщення у межах кваліфікації на рівнозначну посаду в тому ж державному органі;
2
звільнення з посади;
3
звільнення з посади за переведенням, за його згодою, на рівнозначну або нижчу посаду в іншій державний орган;
4
переведення, за його згодою, на рівнозначну або нижчу посаду в тому ж державному органі.
Частина друга та третя статті 92 закону.
196
Відповідно до якого законодавчого акта здійснюється пенсійне забезпечення державних службовців
1
законів України  "Про державну службу" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
2
Закону України  "Про державну службу ";
3
Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
4
усі відповіді правильні.
Стаття 90 закону.
197
Коли набрав чинності Закон України "Про державну службу"
1
з 01 квітня 2016 року;
2
з 01 травня 2016 року;
3
з 01 червня 2016 року;
4
з 01 липня 2016 року.
Пункт 1 Прикінцевих та Перехідних положень закону.

Відповіді (1-50) на тести щодо державної служби.
Відповіді (51-100) …
Відповіді (101-150) …