77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Щодо доплати працівнику, який місяць був на "лікарняному"

Працівник хворів цілий місяць та йому було нараховано лікарняні, і нарахована сума менша ніж 3200,00 грн. Чи потрібно нараховувати доплату до мінімального розміру 3200,00 гривен? Чи зробити донарахування ЄСВ 22% до 704 гривен?
Статтею 31 Закону України від 24.03.95 № 108 "Про оплату праці" (надалі - Закон про оплату праці) установлено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Водночас згідно з абзацом п'ятим статті 3-1 Закону про оплату праці в разі невиконання працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальну заробітну плату виплачують пропорційно до виконаної норми праці.
У ситуації, яку описано в запитанні, працівник не виконав норму праці, бо цілий місяць хворів і не працював узагалі. Тому в такому разі доплату до розміру мінімальної зарплати проводити не потрібно.
Що стосується єдиного внеску, то доплату до мінімального рівня проводять тоді, коли працівнику за основним місцем роботи нараховано менше за 3200 гривен за місяць (незалежно від причин). Така вимога міститься в частині п'ятій статті 8 Закону України від 08.07.10 № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Тож єдиний внесок потрібно донарахувати з огляду на мінімальний розмір 704 гривен (3200 гривен х 22%).
Страниц (3)123 Вперёд