77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу (судова практика)

Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення між ним та роботодавцем трудового договору, тому стаття 265 Кодексу законів про працю України (надалі – КЗпП) не застосовується (постанова Одеського окружного адміністративного суду від 09.03.17 № 815/675/17).
З постанови суду випливає, що уповноваженою посадовою особою органу Державної служби України з питань праці за результатами перевірки товариства в порядку, передбаченому статтею 265 КЗпП,  винесено постанову про накладення на роботодавця штрафу в сумі 43500,00 гривен. Підставою для застосування штрафних санкцій названо «неповідомлення фіскального органу про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». При цьому факт укладання трудового договору між працівником та роботодавцем перевіркою був встановлений. Роботодавець оскаржив цю постанову до суду, який визнав її протиправною та скасував.
Статтею 24 КЗпП передбачено, що працівник може бути допущений роботодавцем до роботи при дотриманні двох умов: укладання трудового договору і видання наказу про приймання на роботу та повідомлення роботодавцем  фіскального органу про прийняття працівника на роботу. Отже, без повідомлення роботодавець закон безумовно порушує.
Проте санкції передбачені статтею 265 КЗпП стосуються допуску роботодавцем працівника до роботи без укладання трудового договору, а тому ця стаття у випадку неповідомлення роботодавцем фіскального органу про нового працівника, не може бути застосована.