77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Щодо отримання дозволу на працю іноземців та розміру оплати праці

27.09.2017 року набрав чинності Закон України від 23.05.17№ 2058 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій", яким Закон України від 05.07.12 № 5067 "Про зайнятість населення" доповнено статтею 42-1 (надалі – Закон). Отже, відповідно до частини третьої цієї статті, роботодавець може отримати дозвіл на застосування праці іноземців й осіб без громадянства за умови виплати заробітної плати в розмірі не менш ніж:
- 5 мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях і навчальних закладах;
- 10 мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.

Міністерством соціальної політики України надано роз'яснення (лист від 18.09.17 № 2413/0/101-17) що вимоги щодо розміру зарплати відповідно до частини третьої статті 42-1 Закону розповсюджуються на роботодавців, які отримують дозвіл на застосування праці іноземця вперше або після розірвання попереднього трудового договору (контракту) та укладання нового трудового договору (контракту) відповідно до отриманого дозволу, а також у разі продовження дії дозволу на застосування праці іноземного працівника.
Норми частини третьої статті 42-1 Закону чітко визначають обов'язок роботодавця щодо розміру заробітної плати іноземного найманого працівника у разі застосування його праці.
Водночас міністерством зазначено, що для продовження дії дозволу подаються також і документи, у яких відбулися зміни (пункт 3 частини третьої статті 42-2 Закону), а отже подання копії трудового договору (контракту) з відповідною оплатою праці іноземного працівника є обов'язковим.
До відома. Листи Міністерством соціальної політики України не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз'яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.
Читайте: Готуємося до зміни порядку видачі дозволу на працевлаштування іноземців
Страниц (3)123 Вперёд