77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Змінено порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.17 № 815 внесено зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.16 № 246 (у редакції відповідної постанови від 18.08.17 № 648) (надалі – Порядок), яким визначено процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби (надалі - конкурс), метою якого є добір осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки.
Абзацом першим пункту 2 Порядку передбачено, що проведення конкурсу здійснюється відповідно до визначених в установленому законом порядку вимог до професійної компетентності кандидата на зайняття вакантної посади державної служби (надалі - посада) за результатами оцінювання його особистих досягнень, знань, умінь і навичок, моральних і ділових якостей для належного виконання посадових обов’язків.
Цей пункт доповнено новими абзацами такого змісту:
"Вимоги до професійної компетентності кандидата на зайняття посади включають кваліфікаційні вимоги, вимоги до компетентності та вимоги до професійних знань.
Конкурс проводиться державною мовою".

Деякі інші зміни до Порядку:
1. Умови проведення конкурсу затверджуються наказом (розпорядженням) суб’єкта призначення або керівника державної служби (новий абзац пункт 11).

2. У разі подання документів для участі у конкурсі особисто або поштою письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади, за формою згідно з додатком 2 до Порядку, пишеться власноручно або з використанням комп’ютерної техніки (із проставленням власноручного підпису), а письмова заява, в якій особа повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені Законом України від 16.09.14 № 1682 "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до цього закону, - власноручно (нова редакція абзацу десятого пункту 19).

3. Перевірку документів, поданих кандидатами, на відповідність установленим кваліфікаційним вимогам, наявність усіх документів, передбачених пунктом 19 Порядку, та правильність заповнення документів (письмові заяви про участь у конкурсі та щодо повідомлення про те, що до неї не застосовуються заборони, а також особова картка встановленого зразка) проводить (нова редакція абзацу першого пункту 22):
- на зайняття посад категорії "А" - спеціальний структурний підрозділ Національного агентства України з питань державної служби;
- на зайняття посад категорій "Б" і "В" - служба управління персоналом державного органу, в якому проводиться конкурс

4. Кандидати, у яких досвід роботи та/або подані документи не відповідають установленим вимогам, не допускаються до тестування, про що їм повідомляє спеціальний структурний підрозділ Національного агентства України з питань державної служби або служба управління персоналом державного органу, в якому проводиться конкурс.
Кандидат, якого не допущено до тестування, після усунення недоліків у поданих ним документах у межах встановленого строку для подання таких документів може подати їх повторно у передбаченому порядку. В іншому разі кандидат вважається таким, що не пройшов конкурс, про що зазначається у протоколі засідання Комісії або конкурсної комісії (замінено абзац сьомий пункту 22 новими абзацами).

5. У разі здійснення аудіо- або відеофіксації аудіо- та відеозаписи зберігаються у державному органі, в якому проводився конкурс, протягом п’яти років (нова редакція пункту 25).

6. Про дату та час, передбачений для тестування всіх кандидатів, їм повідомляється одним із доступних способів, обраних ними, зокрема у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку, не пізніше ніж за один робочий день до проходження такого тестування (новий абзац пункту 26).

7. Кандидати, які за результатами тестування набрали 0 балів, а також кандидати, які не з’явилися для його проходження протягом часу, передбаченого для тестування всіх кандидатів, вважаються такими, що не пройшли тестування та не можуть бути допущені до чергового виду тестування та чергового етапу конкурсу (нова редакція абзацу першого пункту 39).

8. Кандидати, які під час розв'язання ситуаційного завдання отримали середній бал 0,5 або нижче за однією з вимог, а також кандидати, які не з’явилися для розв'язання ситуаційних завдань, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до розв'язання наступного ситуаційного завдання та чергового етапу конкурсу (нова редакція абзацу першого пункту 49).

9. Конкурс на зайняття посад фахівців з питань реформ, які віднесені до посад державної служби категорій "Б" і "В", проводиться конкурсними комісіями. Кожна така комісія утворюється керівником державної служби у складі семи осіб.
До складу таких конкурсних комісій можуть включатися генеральні директори директоратів, директори генеральних департаментів та Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції після їх призначення.
До складу таких конкурсних комісій можуть залучатися на конкурсній основі представники громадських об’єднань, що діють згідно із Законом України від 22.03.12 № 4572 “Про громадські об’єднання”, відповідно до порядку, затвердженого Національним агентством України з питань державної служби.
До роботи Комісії або конкурсної комісії для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ для проведення оцінки відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам, які оцінюються за результатами розв’язання ситуаційних завдань та співбесіди, обов’язково залучаються три експерти з питань управління персоналом та у сфері політики відповідного державного органу.
Комісія або конкурсна комісія для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ приймає рішення про залучення експертів:
- з питань управління персоналом для оцінювання компетентностей кандидатів встановленим вимогам - з числа осіб, зазначених у рекомендованому переліку експертів з питань управління персоналом, затвердженому Національним агентством України з питань державної служби;
- у сфері політики відповідного державного органу для оцінювання професійних знань кандидатів встановленим вимогам - з числа осіб, зазначених у переліку експертів у сфері політики відповідного державного органу, затвердженому керівником відповідного державного органу.
Перелік вимог, для оцінювання яких залучаються експерти, визначається у відповідному протоколі засідання. Залучені до роботи експерти оцінюють лише ті вимоги до кандидатів, щодо оцінки яких їх залучено.
На засідання Комісії або конкурсної комісії для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ обов’язково запрошуються залучені експерти для оцінювання вимог, визначених у відповідному протоколі засідання конкурсної комісії, а також для підготовки проведення відповідних етапів конкурсу.
Залученими до роботи експертами, які брали участь у відповідних засіданнях Комісії або конкурсної комісії, надається оцінка шляхом виставлення балів (0-1-2), які вносяться до відповідних відомостей.
Засідання Комісії або конкурсної комісії для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ проводяться незалежно від участі у ньому залучених експертів.
Під час формування складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посад фахівців з питань реформ положення пункту 15 Порядку не застосовуються (нова редакція пункту 71).

10.  Відеозаписи проведення конкурсу на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій "Б" і "В" зберігаються у державному органі, в якому проводився конкурс, протягом п’яти років та не підлягають оприлюдненню (нова редакція абзацу третього пункту 72).

11. У разі участі кандидата в іншому конкурсі на вакантну посаду на зайняття посад фахівців з питань реформ протягом шести місяців з дня проходження останнього тестування на наявність аналітичних здібностей та здібностей щодо здатності працювати з інформацією використовуються результати відповідного виду тестування. При цьому кандидат зобов’язаний з’явитися під час проходження етапу тестування аналітичних здібностей та здібностей щодо здатності працювати з інформацією для надання доступу адміністратору до результатів тестування, визначених за допомогою програмного забезпечення, шляхом надання можливості оформити відповідний звіт у порядку, передбаченому абзацом другим пункту 34 Порядку.
Вимоги абзацу сьомого цього пункту застосовуються до результатів тестування, які були отримані кандидатом на посаду державної служби починаючи з 02 жовтня 2017 року.
У разі отримання кандидатом за результатами проходження відповідного виду тестування 0 балів повторне проходження цього виду тестування цією ж особою як кандидатом в іншому конкурсі на вакантну посаду можливе не раніше ніж через місяць з дня його останнього проходження.
У разі необхідності складення іншого виду тестування, ніж той, який пройшов кандидат, він проходить лише той вид тестування, який не проходив (замінено абзац сьомий пункту 74 новими абзацами).

12. За результатами проходження кожного тестування, передбаченого пунктом 73 Порядку, виставляються такі бали:
- 2 бали - кандидатам, які відповіли правильно на 21 питання тестового завдання i більше;
- 1 бал - кандидатам, які відповіли правильно на 15-20 питань тестового завдання;
- 0 балів - кандидатам, які відповіли правильно на 14 і менше питань тестового завдання (нова редакція пункту 75).

13. Кандидати, які за результатами проходження відповідного виду тестування набрали 0 балів, а також кандидати, які не з’явилися для його проходження протягом часу, передбаченого для тестування всіх кандидатів, вважаються такими, що не пройшли конкурс. Такі кандидати не допускаються до наступного виду тестування та чергового етапу конкурсу (нова редакція абзацу першого пункту 76).

14. Ситуаційні завдання для перевірки вимог до компетентності кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій "Б" та "В" обираються конкурсною комісією з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу, з переліку завдань для перевірки компетентностей, затверджених Національним агентством України з питань державної служби (нова редакція абзацу третього пункту 77).

15. Кандидату, який під час подання документів для участі у конкурсі надав копію сертифіката або іншого документа, що посвідчує успішне складення іспиту (тесту) щодо володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи, та до проходження співбесіди пред’явив його оригінал, додатково виставляється 1 бал за володіння однією іноземною мовою.
Такий бал враховується після проведення співбесіди під час визначення загальної кількості балів (нова редакція пункту 84).

16. Строки, які зазначені у Порядку, визначаються та обчислюються відповідно до статей 251-255 Цивільного кодексу України (новий абзац Примітки до Порядку).
17. Додатки 1 (Умови проведення конкурсу), 10-13 і 18 до Порядку - викладено в новій редакції.

Постанова від 25.10.17 № 815 набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 13 змін, який набирає чинності з 06 листопада 2017 року.
Страниц (3)123 Вперёд