77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Як будемо працювати 07 березня

Статтею 53 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП) передбачено, що напередодні святкових і неробочих днів, визначених статтею 73 цього кодексу, зокрема, Міжнародний жіночий день (08 березня), тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Разом із цим, зазначене не поширюється на працівників, яким за законом скорочено тривалість робочого часу. Тобто, для працівників:
- віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень;
- для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) - 24 години на тиждень. Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половину максимальної тривалості робочого часу;
-  зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, - не більше 36 годин на тиждень.
Водночас, відповідно до  частини четвертої статті 51 КЗпП, скорочена тривалість робочого часу для жінок, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, може встановлюватися за рахунок коштів підприємств, установ і організацій.
До відома. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.01 №163 затверджено Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня. Чинними нормативно-правовими актами встановлюється скорочена тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів тощо) або надається право підприємствам, у встановленому порядку, запроваджувати скорочену тривалість робочого часу.
Таким чином,  07 березня 2018 року тривалість робочого часу скорочується на одну годину при п’ятиденному робочому тижні і становить сім годин.

На підприємств ах, із шестиденним робочим тижнем (один вихідний день - неділя) де тривалість роботи з понеділка по п'ятницю - сім годин, а у суботу - п'ять годин, тривалість роботи працівників, напередодні святкового дня, також скорочується на одну годину.
Тобто, якщо святковий або неробочий день припадає на неділю, то тривалість роботи працівників у суботу має бути скорочена на одну годину і становитиме чотири години. У випадку співпадання святкового або неробочого дня з іншим днем тижня, то у передсвятковий робочий день тривалість роботи становитиме - шість годин. Отже, у середу - 07 березня, працівники, котрі працюють за шестиденним робочим тижнем, працюватимуть на одну годину менше. Тривалість роботи 07 березня, для таких працівників становитиме - шість годин.

Якщо працівникам установлено режим неповного робочого часу ( неповний робочий день чи неповний робочий тиждень), за працю оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Тобто, якщо тривалість роботи працівників у день напередодні свята (07 березня) скорочується, то й розмір заробітної плати буде відповідним.
Тож, працівникам із режимом неповним робочого часу тривалість роботи напередодні свята, зазвичай, не скорочують (листи Міністерства соціальної політики України від 28.08.14 № 395/13/116-14 "Про надання роз'яснення щодо тривалості робочого часу", від 28.08.14 № 397/13/116-14 "Про надання роз'яснення", від 05.06.15 № 8403/0/14-15/10 "Индексация при установлении надбавки. Сокращение работы накануне праздничных дней").

Відповідно до пункту 3 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.04.06 № 138 (надалі - Методичні рекомендації), при підсумованому обліку робочого часу робота працівників регулюється графіками роботи (змінності), що розробляються роботодавцем і погоджуються з виборним органом первинної профспілкової організації, а в разі його відсутності можуть бути передбачені в колективному договорі. Графіки роботи (змінності) розробляються так, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого статтями 50 і 51 КЗпП.
Інколи трапляються випадки, що на безперервно діючих підприємствах у цілому чи в окремих структурних підрозділах (окремих видах робіт) неможливо зменшити тривалість роботи (зміни) працівників у передсвятковий день. Тому переробіток компенсують наданням працівнику часу відпочинку в інший день, або оплачують як години понадурочної роботи після закінчення облікового періоду, встановленого колективним договором (місяць, квартал, півріччя, рік тощо).
Звертаємо увагу. Робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період, не є надурочною роботою (абзац третій пункту 10 Методичних рекомендацій). Переробіток норми робочого часу, що виникає в окремі дні при підсумованому обліку, може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.
тут
Зі святом, жінки!
Страниц (3)123 Вперёд