77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Деякі зміни в законодавстві, що діють із лютого 2022 року

 1. Із 01 лютого застосовуються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, призначені для пакування та/або транспортування товарів і продуктів у сферах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Мінімальна роздрібна ціна за 1 пластиковий пакет у формі рукава з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів становить:- без ручок – 2,00 гривен (без бокових складок) і 2,50 гривен (з боковими складками) (з ПДВ);
- із ручками – 2,50 гривен (без бокових складок) і 3,00 гривен (з боковими складками) (з ПДВ).
Мінімальні роздрібні ціни не поширюються: на біорозкладні пластикові пакети; надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бокових складок), глибиною до 345 мм (з боковими складками), довжиною до 450 мм (з ручками), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.
Мінімальні роздрібні ціни установлено на виконання частини другої статті 3 Закону України від 01.06.2021 № 1489Нагадаємо, що відповідно до статті 6 цього Закону суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність згідно із законом.
За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб’єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи (надалі - штрафи):
- за порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону - у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 гривен), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривен);
- за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривен), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 гривен),.
Штрафи накладаються керівником, заступниками керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, а також іншими уповноваженими керівником посадовими особами цього органу після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Підставою для розгляду справи про правопорушення, визначені частиною другою цієї статті, є акт перевірки та інші матеріали, пов’язані з цією перевіркою. Акти перевірки складаються окремо на кожне виявлене правопорушення.
Розміри мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети наведено у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2021 № 1387 "Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети".

2. Постановою Правління Національного банку України від 12.01.22 № 2, затверджено Зміни до Тарифів на організаційні послуги та інші види послуг (операцій), що надаються (здійснюються) Національним банком України.
Тобто з 01 лютого встановлено тарифи на послуги (операції), що надаються (здійснюються) у Системі BankID НБУ, а саме:
- одноразова плата за підключення: абонента до Системи BankID НБУ у статусі абонента-ідентифікатора/абонента – надавача послуг – 2500 гривен; додаткового абонентського вузла до Системи BankID – 2000 гривен (за кожен);
- щомісячна плата за супроводження підключеного до Системи BankID абонента у статусі абонента-ідентифікатора/абонента – надавача послуг – 600 гривен;
- оброблення Системою BankID успішного електронного підтвердження електронної дистанційної ідентифікації (надалі – ЕПІ), здійсненого між абонентом-ідентифікатором та абонентом – надавачем послуг (за кожне успішне ЕПІ) – 0,10 гривен.
У примітках до Тарифів визначено умови їх застосування чи незастосування.

3. Постановами Правління Національного банку України від 29.12.21 № 158 і № 159 затверджено зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затверджено відповідною постановою від 28.08.01 № 368, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2001 року за № 841/6032.
Отже, з 01 лютого оновлено деякі вимоги до надання Національним банком України дозволу банкам на придбання акцій (часток, паїв) юридичних осіб та розрахунку нормативів інвестування. Дозвіл Нацбанку на придбання акцій (часток, паїв) фінансових установ та інших юридичних осіб банки можуть отримувати, якщо участь банку в статутному капіталі юридичної особи становитиме 10 і більше відсотків її статутного капіталу. Крім того, зокрема:
- змінено вимоги, яким мають відповідати банки для здійснення таких інвестицій;
- розширено перелік інформації, що подається банками до НБУ для отримання такого дозволу;
- передбачено підстави для відмови в наданні дозволу. Зокрема, дозвіл не надається, якщо придбання акцій (часток, паїв) матиме негативний вплив на фінансовий стан банку, загрожуватиме безпеці коштів вкладників та інших кредиторів та перешкоджатиме ефективному банківському нагляду Нацбанку.
Також розрахунок нормативів інвестування тепер здійснюється відносно регулятивного капіталу банку замість статутного капіталу. 

4. Із 13 лютого набирають чинності в новій редакції Порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності та форма енергетичного сертифіката, затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 11.07.18 № 172, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 825/32277.

Зміни до Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та форми енергетичного сертифіката внесено відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 01.12.21 № 309, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2021 року за № 1654/37276.

5. Із 21 лютого суб'єкти господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електроенергії споживачу, надсилають до НКРЕКП форму звітності № 6-НКРЕКП-моніторинг-передача (місячна) "Звіт про обсяги купівлі-продажу електричної енергії на ринках електричної енергії", не пізніше ніж через 25 днів (зараз – не пізніше ніж через 50 днів) після завершення звітного періоду.

Зміни до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 29.03.19 № 450 "Про затвердження форм звітності з моніторингу для учасників ринку електричної енергії та інструкцій щодо їх заповнення" внесено відповідною постановою від 24.11.21 № 2348.
Страниц (3)123 Вперёд