77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Про відображення в декларації "так званої" “ковідної тисячі“

Національним агентством з питань запобігання корупції надано роз’яснення щодо інформації, яку треба відобразити під час декларування одної тисячі гривен ("так званої" “ковідної тисячі“), за умови використання у минулому році програми для вакцинованих громадян “є-Підтримка“ (надалі – Програма).
Чи потрібно вказувати тисячу гривень як дохід?
Ні, адже ці кошти не є доходом для цілей декларування. 
Громадяни зможуть отримати від держави грошову допомогу у розмірі одної тисячі гривен. Проте ці кошти вакциновані отримають не готівкою, а як цифровий ваучер, який можна буде витратити лише на певний перелік послуг і товарів. До того ж, у разі, якщо особа не використає їх протягом 4-х місяців, вони автоматично повернуться до державного бюджету.
Оскільки кошти, отримані в рамках Програми, будуть надаватись виключно в безготівковій формі, зараховуватимуться на спеціальний рахунок, не підлягатимуть оподаткуванню, то такі кошти не є доходом. Отже, їх не потрібно буде зазначати у декларації.

Чи потрібно декларувати спеціальний рахунок?
Так,  рахунок  необхідно зазначити у розділі 12.1. “Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб’єкта декларування або членів його сім’ї“.
Для громадянина, який бажає взяти участь у Програмі, буде відкриватись віртуальний рахунок.
Якщо такий рахунок буде відкрито протягом не менше половини днів протягом звітного періоду (для декларації перед звільненням) або станом на кінець звітного періоду (для декларацій всіх видів), то його потрібно буде декларувати.
Важливо: відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги в рамках Програми “є-Підтримка“ закривається банком (без заяви отримувача допомоги) через 4 місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від факту її використання.
Водночас, нагадано, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.тут