1.1. Комерційну таємницю підприємства складає інформація, що не є державною таємницею, пов'язана з його виробничо-фінансовою й іншою статутною діяльністю, розголошення якої може нанести йому істотний матеріальний збиток підприємству.
1.2. Відповідно до чинних нормативно-правових актів підприємство самостійно визначає перелік інформації, що відноситься до комерційної таємниці й організує необхідну (адекватну) систему її захисту.
1.3. Право віднесення інформації до комерційної таємниці підприємства та допуску до неї працівників трудового колективу належить керівнику підприємства. Це право може бути в установленому порядку делеговане одному із заступників керівника відповідно до його компетенції.
1.4. Інформація, що відноситься до комерційної таємниці підприємства, оформляється у вигляді переліку та затверджується наказом підприємства з основної діяльності. Цей перелік щорічно (ІУ квартал) переглядається та у разі необхідності до нього вносяться відповідні зміни в порядку його затвердження.
1.5. Організація та проведення необхідних заходів щодо захисту комерційної таємниці підприємства забезпечуються структурним підрозділом з економічної безпеки, права й обов'язки якого визначаються окремим положенням про нього.
1.6. Допуск працівників до інформації, що становить комерційну таємницю підприємства, оформляється відповідним наказом підприємства та відбором від кожного працівника письмового зобов'язання про її нерозголошення. Це зобов'язання додається до особової справи працівника.
1.7. При звільненні з посади або переведенні на іншу посаду від працівника відбирається письмове зобов'язання-попередження про нерозголошення інформації, яка віднесена до комерційної таємниці підприємства та стала йому відома під час виконання своїх посадових обов’язків, протягом установленого підприємством строку її захисту. Це зобов'язання- попередження додається до особової справи працівника.
1.8. Вимоги цього Положення є обов'язковими для працівників трудового колективу підприємства, ділових партнерів, контрагентів, клієнтів, а також представників державних органів (за виключенням положень, встановлених у нормативно-правових актах).
2. Порядок виділення важливої комерційної інформації
та віднесення її до комерційної таємниці
2.1. Аналіз інформації, що утвориться в процесі господарської, виробничо -фінансової й іншої статутної діяльності підприємства, стосовно віднесення її до комерційної таємниці, забезпечується постійно діючою комісією підприємства з комерційної таємниці (надалі – Комісія) за поданням відповідних даних (пропозицій) керівниками структурних підрозділів і служб.
2.2. Надані керівниками структурних підрозділів і служб пропозиції, у разі необхідності, але не рідше одного разу на місяць, розглядаються на засіданні Комісії підприємства з комерційної таємниці.
2.3. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало 2/3 присутніх на засіданні. Голосування проводиться відкритим способом, шляхом підніманні рук.
2.4. За результатами кожного засідання Комісії складається протокол, який підписується головою Комісії та доводиться до відома усіх членів Комісії під підпис. Член Комісії у разі незгоди з деякими прийнятими положеннями, може додати до протоколу окрему думку.
2.4.У разі прийняття позитивного рішення про віднесення тієї або іншої інформації до комерційної таємниці підприємства, Комісією готується відповідний обґрунтований висновок, із обов’язковим зазначенням в ньому строку обмеження доступу до конкретної інформації та перелік працівників (із вказівкою на займані посади), які будуть з нею працювати.
Висновок підписується головою Комісії та доводиться до відома усіх членів Комісії під підпис.
2.3. Оформлений висновок разом із протоколом засідання Комісії подається в установленому (локальним документом із діловодства) порядку керівнику підприємства на розгляд та прийняття ним подальшого рішення.
3. Заходи щодо захисту комерційної таємниці
3.1. Залежно від важливості виділеної для захисту комерційної інформації підприємства, за пропозицією Комісії, їй присвоюється відповідний обмежуючий гриф:
- "КТ-К" - конфіденційно;
- "КТ-СК" - строго конфіденційно;
- "КТ-ОВ" - особливої важливості.
Цей гриф указується на всіх носіях інформації, яка становить комерційну таємницю підприємства.
3.2. Такі носії інформації зберігаються структурним підрозділом з економічної безпеки в місці, що виключає несанкціонований доступ.
3.3. Видача працівникам підприємства, за наявності відповідного допуску, документів та/або інших носіїв інформації з обмежуючим грифом здійснюється тільки з письмового дозволу керівника підприємства або заступника керівника, якому таке право делеговане відповідно до його компетенції (пункт 1.3 цього Положення).
3.4. Передача інформації, що становить комерційну таємницю підприємства, третім особам (стороннім організаціям) можлива лише на підставі договору (контракту) або письмової угоди, котрі підписані керівником підприємства або уповноваженої (на підставі наказу, довіреності) на це посадовою особою.
3.5. Застереження щодо збереження конфіденційності умов договору (контракту) та заборони передачі його змісту третім особам є обов'язковими положеннями при укладанні всіх угод, які пов'язані з виробничо-фінансовою й іншою статутною діяльністю підприємства.
3.6. Передача інформації, що становить комерційну таємницю підприємства, представникам контролюючих і правоохоронних органів здійснюється тільки з письмового дозволу керівника підприємства, або заступника керівника, якому таке право делеговане відповідно до його компетенції (пункт 1.3 цього Положення) із урахуванням норм актів чинного законодавства.
3.7. У випадку виявлення несанкціонованого доступу до конфіденційної комерційної інформації, керівник структурного підрозділу чи служби (виконавець) зобов'язаний негайно сповістити (в зручний для нього спосіб) про це уповноваженому працівнику структурного підрозділу з економічної безпеки підприємства.
4. Відповідальність
4.1. У випадку порушення вимог цього Положення, підприємство має право, відповідно до чинних нормативно-правових актів, захищати свої права на комерційну таємницю, у тому числі й у судовому порядку.
Назва посади, ПіБ (хто готував Положення), його підпис
Примітка:
З цим Положенням повинні бути ознайомлені під підпис усі працівники трудового колективу підприємства, котрі допущені до роботи з інформацією, що становить комерційну таємницю підприємства.