Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором регулюється статтею 33 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП). При переведенні працівника на іншу посаду (роботу) відсутня процедура укладання трудового договору. Оскільки, роботодавець у встановленому законодавством порядку видає локальний розпорядчий документ, яким визначаються усі питання стосовно переведення працівника. Запись про тимчасове переведення в трудову книжку працівника також не заносится.
Відповідно до частини четвертої статті 24 КЗпП роботодавець зобов'язаний направляти повідомлення до центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.15 № 413, яким також передбачено направлення повідомлення до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Звідси випливає, що на даний час жодним чинним нормативно-правовим актом не встановлено вимоги щодо направлення роботодавцем повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку підприємства, організації, установи як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про переведення працівника на іншу посаду (роботу).
Водночас слід зауважити таке: якщо звільнення працівника з роботи відбувається в порядку переведення на інше підприємство (за його згодою та згодою обох роботодавців) на підставі статті 32 КЗпП, то ураховуючи прийняття на роботу працівника в порядке переведення - роботодавець (куда працівник переводиться) зобов'язаний направити повідомлення до початку його роботи за укладеним трудовим договором.
Якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття на роботу, то повідомлення необхідно подати в той самий день. У випадку якщо наказ оформлюють заздалегідь, у переддень чи за кілька днів до початку роботи, краще направити повідомлення завчасно – до дня, коли особа стане до роботи.