77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Законопроект щодо народної законодавчої ініціативи

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону (від 29.09.2016 № 5196) "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо народної законодавчої ініціативи", ініційований з метою розширення механізму народного волевиявлення. Завданням законопроекту є залучення громадян України до участі в розробці проектів законодавчих актів, а також посилення впливу громадян на прийняття рішень Верховною Радою Україною.
Законопроектом передбачається внесення змін до ряду статей Регламенту Верховної Ради України, якими запроваджується інститут народної законодавчої ініціативи. Зокрема, Регламент доповнюється новою статтею 89-1 "Народна законодавча ініціатива", відповідно до якої громадяни України мають право на народну законодавчу ініціативу, підтримку народних законодавчих ініціатив інших громадян, а також врахування свого голосу на підтримку прийняття чи проти прийняття законопроектів, зареєстрованих в Апараті Верховної Ради України. Для реалізації зазначеного права громадяни мають бути ідентифіковані на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за допомогою електронного цифрового підпису, що прирівнюється за правовим статусом до власноручного підпису, або системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID. Змінами до статті 101 Регламенту також пропонується віднести до невідкладних, законопроекти, які підтримані не менш, як 150 тисячами громадян України.
У пояснювальній записці зазначено, що прийняття проекту закону  дозволить реалізувати на практиці ефективний механізм врахування громадської думки під час прийняття рішень Верховною Радою України. Крім того, реалізація положень закону сприятиме більш активній участі громадян України в управлінні державою, спонукатиме їх до уважного вивчення законопроектів, які виносяться на розгляд Верховної Ради України, висловлення своєї позиції на підтримку чи відхилення відповідних законодавчих ініціатив. У свою чергу, висока увага громадськості до законопроектів, які ініційовані народними депутатами України та виносяться на розгляд Верховної Ради України, спонукатиме останніх до прийняття більш відповідальних рішень та підвищуватиме рівень політичної культури в Україні.



Страниц (3)123 Вперёд