77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Відрядження працівника-сумісника

Неприбуткова організація вирішила відправити у відрядження працівника-сумісника. Чи можемо ми так зробити і як усе оформити документально?
Підприємство має повне право відправити у відрядження сумісника. 
Працівник може працювати на одному або декількох підприємствах одночасно, якщо іншого не передбачено законодавством, колективним договором або угодою з роботодавцем (стаття 21 Кодексу законів про працю України) (надалі - КЗпП). Обмеження на працю за сумісництвом установлено пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" та статтею 25 Закону України від 14.10.14 № 1700 "Про запобігання корупції". Однак вони стосуються керівників державних підприємств, установ, організацій та осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування (держслужбовців, суддів, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, співробітників інших державних органів).
Усім іншим, законодавець дозволив працювати як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. Працювати за сумісництвом можна тільки у вільний від основної роботи час. Таким чином, підприємство-роботодавець має право направити працівника-сумісника у відрядження тільки на той період, коли він не працює за основним місцем роботи.
Оформлення відрядження працівника-сумісника відбувається за стандартною формою: наказ про направлення у відрядження й видача авансу, який повинен покрити добові, а також витрати на проїзд і проживання (стаття 121 КЗпП). 
Після повернення працівник зобов'язаний скласти Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.15 № 841зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2015 року за № 1248/27693, (у редакції відповідного наказу від 10.03.16 № 350із додаванням до нього всіх підтверджувальних документів (квитки, рахунки з готелю тощо).