77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Хто попереджений, той озброєний: перевірте себе- 3

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці, на об'єднання в професійні спілки та на вирішення колективних трудових конфліктів (спорів) у встановленому законом порядку, на участь в управлінні підприємством, установою, організацією, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, на матеріальну допомогу в разі безробіття, на право звернення до суду для вирішення трудових спорів незалежно від характеру виконуваної роботи або займаної посади, крім випадків, передбачених законодавством, та інші права, встановлені законодавством (частина друга статті 2 Кодексу законів про працю України).
Хто попереджений, той озброєний: перевірте себе.
1. Чи можна встановити випробування працівнику, прийнятому за строковим трудовим договором?
а) так;
б) ні
2. Як формують особові справи звільнених працівників?
а) за роком прийняття;
б) за роком звільнення.
3. Чи можна виплатити працівниці компенсацію за додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей?
а) можна за умови, що працівниця у поточному році використала щорічну відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів;
б) не можна, компенсація виплачується тільки при звільненні.
4. Упродовж якого часу при переведенні на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається попередній середній заробіток?
а) два тижні;
б) два місяці.
5. Чи зараховується до страхового стажу для оплати тимчасової непрацездатності період перебування особи на обліку в центрі зайнятості у 2010 році?
а) так;
б) так, за умови отримання допомоги з безробіття;
в) ні.
6. Чи можна поділити путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу?
а) так;
б) ні.
7. Чи зараховується до стажу для оплати тимчасової непрацездатності період навчання в аспірантурі?
а) так;
б) ні;
в) зараховується період до 28.02.2001
8. Чи можна звільнити працівницю, яка є одинокою матір'ю, через відмову продовжувати роботу у зв’язку із зміною істотних умов праці?
а) так;
б) ні.
9. Чи має право працівник-сумісник, який є опікуном малолітньої дитини, на соціальну додаткову відпустку працівникам, які мають дітей?
а) так;
б) ні.
10. Чи перетвориться строковий трудовий договір на безстроковий, якщо працівника прийняли на час щорічної відпустки основного працівника, а потім продовжили строковий трудовий договір на час хвороби іншого працівника?
а) так;
б) ні
11. Кому з подружжя, яке стало прийомними батьками, надається соціальна додаткова відпустка працівникам, які мають дітей?
а) жінці;
б) кожному з батьків;
в) одному з батьків.
12. Чи можна звільнити у зв’язку із закінченням строку трудового договору працівника, який отримав виробничу травму на підприємстві і перебуває на "лікарняному"?
а) так;
б) ні;
в) можна звільнити після відновлення працездатності.
13. Чи можна звільнити за прогули працівницю, яка має дитину-інваліда?
а) так;
б) ні.
14. Чи потрібно погоджувати робочі інструкції з профспілковим комітетом або іншим уповноваженим представником трудового колективу?
а) так;
б) ні.
15. Чи вносити до трудової книжки запис про проходження військової служби під час мобілізації, за час якої за працівником зберігали посаду і середній заробіток?
а) так;
б) ні.
16. Чи можна визнати прогулом відсутність працівниці на робочому місці, яка упродовж дня сумарно понад три години пила каву з колегою в іншому кабінеті?
а) так;
б) ні.
17. Чи виплачується допомога з тимчасової непрацездатності працівнику, який захворів під час відрядження?
а) так;
б) ні.
18. Чи підлягає оплаті листок непрацездатності жінки, яка доглядала за дитиною чоловіка, народженою у попередньому шлюбі?
а) так;
б) ні.
19. Чи здійснюють доплату за суміщення працівнику, якому оголошено догану?
а) так;
б) ні.
20. Чи має право жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку років, перервати таку відпустку, аби оформити навчальну відпустку?
а) так;
б) має право за умови, що вийде хоча б на один день на роботу після переривання відпустки;
в) ні.



   а) так
2    б) за роком звільнення
   б) не можна, компенсація виплачується тільки при звільненні
4    а) два тижні
5    б) так, за умови отримання допомоги з безробіття
   б) ні
7    б) ні
8    а) так
9    а) так
10  б) ні
11  в) одному з батьків
12  а) так
13  а) так
14. а) так
15  б) ні
16  б) ні
17  а) так
18  а) так
19  а) так
20  а) так