Для зміни дати, формулювання і причини звільнення в першу чергу треба звернутися до працедавця з відповідною заявою. Працедавець зобов'язаний відреагувати на заяву у будь-якому разі. Кращою і найбільш очікуваною реакцією, звичайно, буде наказ про внесення змін до трудової книжки. Але великі шанси і на те, що працедавець відмовиться вносити правки, і тоді доведеться домагатися бажаного через суд.
У позовній заяві про зміну дати, формулювання та причин звільнення слід максимально точно описати ситуацію, результатом якої стало звільнення, а також вказати формулювання причини звільнення. Якщо трудова суперечка була вирішена на користь працівника, то працедавець не лише зобов'язаний внести відповідні зміни в його трудову книжку, але і виплатити грошову компенсацію вимушеного прогулу, якщо первинне формулювання звільнення перешкодило працівникові знайти інше місце роботи.
Також в судовому порядку можна оскаржити не лише формулювання звільнення, поміняти дату звільнення, а також зажадати компенсацію морального збитку або стягнути витрати для оплати послуг адвоката.
Позовна заява про зміну дати звільнення, витребування трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
До ________ районного суду м.________
адреса:______________
Позивач: Особа_1,
проживаю за адресою:_____________,
тел.:_________________
Відповідач: філія Кредитної спілки "Всеукраїнське народне кредитне товариство", місцезнаходження:________________
тел:________________
Позовна заява про зміну дати звільнення, витребування трудової книжки,
стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу
Я, Особа_1, з 04.09.2008 по 03.12.2008 р. працювала на посаді касира _____________ філії Кредитної спілки "Всеукраїнське народне кредитне товариство". Згідно з наказом від 03.12.2008 № 299-к мене було звільнено на підставі статті 36 КЗпП України. При звільнені трудової книжки мені не повернули. Не зважаючи на мої звернення до керівництва спілки я постійно чула не зрозумілі відмовки і в кінцевому результаті грубощі на свою адресу. У кінцевому результаті я просто не маю змоги стати на облік в міський центр зайнятості як безробітна або влаштуватися на нову роботу. Що позбавляє мене можливості утримувати себе та свою сім'ю.
Відповідно до статті 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку. Крім того, згідно з частиною четвертою статті 235 КЗпП України у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Відповідач порушив норми чинного законодавства та не виконав покладеного на нього обов’язку щодо видачі працівнику трудової книжки в день звільнення.
Оскільки відповідач своєчасно не видав мені трудову книжку, підлягають стягненню середній заробіток за час затримки видачі трудової книжки виходячи із заробітної плати 00 гривен 51 коп. за один день х 148 кількість днів затримки і становить 6883 гривен. Оскільки існує затримка видачі трудової книжки є всі підстави визнати недійсним запис про моє звільнення з 03.12.2008 року на фактичний день звільнення, зобов’язавши відповідача видати трудову книжку.
Відповідно до статті 88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір за розгляд справи 000 гривен на користь держави. На підставі зазначеного вище та керуючись статтями 232, 233, 235 КЗпП України, статтями 3, 118, 119 ЦПК України, -
ПРОШУ:
1. Зобов'язати Кредитну спілку "Всеукраїнське народне кредитне товариство" змінити дату мого, Особи_1, звільнення з 03.12.2008 року на фактичний день видачі трудової книжки.
2. Зобов'язати Кредитну спілку "Всеукраїнське народне кредитне товариство" видати мені, Особі_1, трудову книжку.
3. Стягнути з Кредитної спілки "Всеукраїнське народне кредитне товариство" на мою, Особи_1, користь середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 6883 гривен, а судовий збір в розмірі 000 гривен на користь держави.
Додатки:
Дата Підпис
Позовна заява про зміну формулювання та дати звільнення, стягнення моральної шкоди
До ________ районного суду м.___________
адреса:___________________
Позивач: Особа_1,
проживаю за адресою:__________________,
тел.:_________________
Відповідач: ТОВ "Назва",
місцезнаходження:_____________,
тел:__________________
Позовна заява про зміну формулювання та дати звільнення,
стягнення моральної шкоди
Я працював у відповідача на посаді майстром сантехнічної дільниці ЖЕУ ТОВ "Назва". Наказом від 21.02.2006 року № 51-к я був звільнений з займаної посади по пункту 3 статті 40 КЗпП України за систематичне невиконання посадових обов’язків. Я не згоден зі звільненням з ініціативи власника по пункту 3 статті 40 КЗп України, оскільки у відповідача немає фактичних даних про систематичне невиконання мною своїх обов’язків. Я завжди працював сумлінно та професійно, до дисциплінарної відповідальності я ніколи не притягувався за свою працю був нагороджений почесною грамотою.
Діями відповідача мені спричинено моральну шкоду, яку я оцінюю в 5000 гривен, оскільки з записом про звільнення по пункту 3 статті 40 КЗпП України мені було дуже важко знайти роботу, формулювання причин звільнення перешкоджало працевлаштуванню. Я був вимушений додавати додаткових зусиль для організації свого життя, постійно позичав гроші у знайомих.
Статтею 237-1 КЗпП передбачено, що відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться в разі, коли порушення його законних прав призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків або змушує докладати додаткових зусиль для організації свого життя.
Згідно з частиною третьою статті 235 КЗпП України у разі визнання формулювання причини звільнення неправильним, або таким, що не відповідає чинному законодавству, у випадках, коли це не тягне за собою поновлення працівника на роботі орган який розглядає трудовий спір, зобов’язаний змінити формулювання і вказати в рішенні причину звільнення у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону.
Якщо неправильне формулювання причин звільнення в трудовій книжці перешкоджало працевлаштуванню працівника, то орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Згідно зі статтею 233 КЗпП України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Я не звернувся до суду раніше тому, що знаходився на лікуванні з 03.03.2006 року по 22.03.2006 року, що підтверджується висновком ВКК.
Я не звернувся до суду раніше тому, що знаходився на лікуванні з 03.03.2006 року по 22.03.2006 року, що підтверджується висновком ВКК.
На підставі вищезазначеного та керуючись статтями 233, 234, 235, 237-1 КЗпП України, статтями 3, 118, 119 ЦПК України, -
ПРОШУ:
1. Поновити строк на звернення з позовом до ТОВ "Назва" про зміну формулювання та дати звільнення, стягнення моральної шкоди.
2. Визнати формулювання причин звільнення Особи_1 по пункту статті 40 КЗпП України за систематичне невиконання посадових обов'язків невірною.
3. Змінити формулювання звільнення Особи_1, вказавши формулювання звільнення - за згодою сторін по пункту статті 36 КЗпП України.
4. Стягнути з ТОВ "Назва" на мою користь відшкодування моральної шкоди 5000 гривен.
Додатки:
Дата Підпис