77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!

Нові нормативно-правові акти з питань державного нагляду (контролю)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.17 N 295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (надалі – Порядок проведення державного контролю), наказом Міністерства соціальної політики України від 24.05.17 N 866 затверджено Форму та опис службового посвідчення інспектора праці, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 травня 2017 року за N 681/30549.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 9 Порядку проведення державного контролю, під час проведення інспекційного відвідування інспектор праці повинен пред'явити об'єкту відвідування чи вповноваженій ним посадовій особі службове посвідчення.
Водночас, варто наголосити, що при проведенні інспекційного відвідування об'єкт контролю має право не допускати до проведення інспекційного відвідування, у разі якщо на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань праці відсутні рішення про форми службового посвідчення інспектора праці, акта, довідки, припису, вимоги, перелік питань, що підлягають інспектуванню (підпункт 2 пункту 14 Порядку проведення державного контролю).
Наказ «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці» набирає чинності з дня його офіційного опублікування (готується до опублікування в "Офіційному віснику України" за 16.06.2017 рік № 47).

Крім цього, відповідно до частини десятої статті 41 Закону України від 05.04.07 № 877 "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.17 № 387 затверджено Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю), внесення відомостей до неї та строків розміщення цих відомостей.
Ця система має забезпечити доступ суб'єктів господарювання та органів державної влади, органів місцевого самоврядування до інформації про заходи державного нагляду (контролю) з використанням Інтернету. Доступ суб'єктів наповнення до системи надається на підставі договору, укладеного з державним підприємством.
Система призначена для:
- збереження та систематизації відомостей про заходи державного нагляду (контролю);
- автоматизованого виявлення суб'єктів господарювання, які на відповідний плановий період включені до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), та формування проекту плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період.
Проект плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період складається системою й оприлюднюється на веб-сторінці із загальним доступом не пізніше 17 жовтня року, що передує плановому.
Функціональні можливості системи забезпечують:
- пошук за ключовими словами в полях опису найменування чи ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ юридичних осіб і прізвища, імені, по батькові фізичних осіб - підприємців;
- класифікацію та пошук заходів державного нагляду (контролю) за формою їх проведення;
- формування річних планів органів державного нагляду (контролю), плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на плановий період і звітів про стан виконання зазначених планів.