77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Конфлікт на робочому місці завершився бійкою

У цій ситуації свідки події повинні терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу, а також - викликати поліцію. Керівник структурного підрозділу, де трапилася бійка, повинен невідкладно зафіксувати всі обставини події  в доповідній записці на ім'я керівника підприємства, установи або організації та бажано із зазначенням свідків події.
Далі необхідно отримати письмові пояснення від учасників бійки. Письмові пояснення важливі насамперед для з’ясування причин конфлікту. Водночас вони потрібні й при визначенні відповідальності. Якщо учасник (учасники) бійки відмовляються від надання письмових пояснень, слід скласти відповідний акт за підписом не менше трьох осіб.

У разі якщо отримані працівником тілесні ушкодження призвели до тимчасової чи постійної втрати працездатності, постає запитання: чи підпадає бійка під категорію нещасних випадків  виробничого характеру?
Процедура проведення розслідування та ведення   обліку  нещасних  випадків,  професійних  захворювань  і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях  незалежно  від  форми  власності  або  в  їх філіях, представництвах,   інших   відокремлених   підрозділах (надалі   - підприємство) визначена Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.11 №1232 (надалі - Порядок).
Обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний із виробництвом, і складається акт за формою Н-1, зокрема, визначено заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових (посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджено висновком компетентних органів (підпункт 16 пункту 15 Порядку).

Таким чином, залежно від обставин, що призвели до бійки, нещасний випадок можна кваліфікувати і як такий, що пов'язаний із виробництвом, і як непов’язаний.
На підприємстві видається наказ (розпорядження) про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівника, який спричинив бійку та порушив трудову дисципліну.
Відповідно до статті 147 Кодексу законів про працю України (надалі – КЗпП), за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана чи звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під підпис. Якщо працівник відмовляється ознайомитися з цим наказом (розпорядженням), оформлюють відповідний акт за підписом не менше трьох осіб.
При цьому слід пам'ятати, що дисциплінарне стягнення:
- застосовується роботодавцем безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці;
- не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку (стаття 148 КЗпП).тут
Читайте:
Страниц (3)123 Вперёд