77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Право членів конкурсної комісії брати участь у відборі кандидатів на держслужбу

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10.12.15 № 889 "Про державну службу" (надалі - Закон) Національним агентством України з питань державної служби надано роз'яснення щодо участі у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби особи, яка є членом конкурсної комісії.
Пунктом 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.16 № 246 (в редакції відповідної постанови від 18.08.17 № 648) (надалі – Порядок) установлено, що конкурс на зайняття посад категорії "А" проводить Комісія з питань вищого корпусу державної служби (надалі - Комісія). 
Для проведення конкурсу на зайняття посад категорій "Б" і "В" керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії.

Пунктом 71 Порядку передбачено, що конкурс на зайняття посад фахівців з питань реформ, які віднесені до посад державної служби категорій "Б" і "В", проводиться окремою конкурсною комісією у складі семи осіб, утвореною керівником державної служби.
Комісія або конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення до роботи державних службовців з інших державних органів, представника виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності), науковців, а також експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки за результатами розв'язання ситуаційних завдань та проведення співбесіди щодо відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам.
Конкурсна комісія для відбору осіб на зайняття посад фахівців з питань реформ приймає рішення про залучення експертів:
- з питань управління персоналом для оцінювання професійних компетентностей кандидатів встановленим вимогам - з числа осіб, зазначених у рекомендованому переліку експертів з питань управління персоналом, затвердженому Національним агентством України з питань державної служби;
-  у сфері політики відповідного державного органу для оцінювання професійних компетентностей кандидатів встановленим вимогам - з числа осіб, зазначених у переліку експертів у сфері політики відповідного державного органу, затвердженого керівником відповідного державного органу.

Відповідно до пункту 42 Порядку ситуаційні завдання для кандидатів на зайняття посад категорії "А" затверджує Комісія.
Ситуаційні завдання для кандидатів на зайняття посад категорії "Б" розробляють у державному органі, в якому проводиться конкурс, з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу, та затверджуються рішенням конкурсної комісії (пункт 43 Порядку).
Абзацами третім та четвертим пункту 77 Порядку передбачено, що ситуаційні завдання для перевірки:
- професійних компетенцій кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій "Б" та "В" конкурсна комісія обирає з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу з переліку завдань для перевірки професійних компетенцій, затверджених Національним агентством України з питань державної служби;
- професійних знань кандидатів на зайняття посад фахівців з питань реформ категорій "Б" та "В" розробляються конкурсною комісією та затверджуються її рішенням з урахуванням специфіки та вимог до професійної компетентності кандидата, визначених в умовах проведення конкурсу на основі типових завдань для перевірки професійних знань, затверджених Національним агентством України з питань державної служби.
Усі кандидати, які претендують на зайняття однієї посади, розв'язують однакові ситуаційні завдання.

Закон визначає порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.
Крім того, пунктом 7 частини першої статті 4 Закону визначено, що державна служба здійснюється з дотриманням принципу забезпечення рівного доступу до державної служби - заборона всіх форм та проявів дискримінації, відсутність необґрунтованих обмежень або надання необґрунтованих переваг певним категоріям громадян під час вступу на державну службу та її проходження.
Отже, особа, яка є членом Комісії або членом конкурсної комісії та виявила бажання взяти участь у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» або у конкурсі на зайняття вакантної посади державної служби категорії "Б" або "В" у державному органі, в якому вона працює, вона повинна повідомити про це голову відповідної комісії. Таке повідомлення рекомендується подавати одночасно з поданням відповідних документів для участі у конкурсі.

Своєчасне повідомлення зазначеної особи, що передуватиме початку роботи Комісії або конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття конкретної посади державної служби, включаючи прийняття рішення про залучення експертів, розроблення та затвердження ситуаційних завдань, а також підготовку комісії до проведення співбесіди із кандидатами, забезпечить дотримання принципів рівного доступу, доброчесності, ефективного і справедливого процесу відбору при проведенні такого конкурсу.
Відповідно така особа не бере участь у роботі Комісії або конкурсної комісії.
Лист Національного агентства України з питань державної служби від 24.10.17 № 35-р/з 
Страниц (3)123 Вперёд