77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Замість працевлаштування - "стажування" (штрафні санкції)

Інспекторами праці під час інспекційного відвідування на території дорожньо-транспортної компанії (місто Хмельницький) виявлено працівників, які здійснювали діяльність щодо загрузки та вивантаження деревини із бочок, з метою випалення деревного вугілля, без оформлення трудових відносин.
З пояснень працівників з'ясовано, що вони з 09 жовтня 2017 року проходять стажування у фізичної особи - підприємця. Трудовий договір не укладали, заяву на стажування не писали, трудові книжки не надавали, заробітну плату не отримували, оскільки проходять стажування працюючи з  9.00 до 17.00 годин.
Разом із цим, Кодекс законів про працю України (надалі – КЗпП), не передбачає укладення трудового договору на стажування між фізичною особою-підприємцем і найманим працівником.
Відповідно до статті 26 КЗпП при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

Статтею 29 Закону України від 05.07.12 № 5067 "Про зайнятість населення" визначено, що студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник", "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, мають право проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час.
Порядок укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях і Типову форму договору про стажування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.13№ 20.
Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.
Окрім того, зареєстровані безробітні, можуть проходити стажування – професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві, після закінчення якого, підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника. У всіх інших випадках – роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку – з першого дня виконання ним трудової функції.

Відповідно до статті 24 КЗпП:
- трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі.
Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема, при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього кодексу), а також фізичною особою (пункти 5 і 6 частини першої);
- працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом (розпорядженням) роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в встановленому порядку (частина третя).
Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.15№ 413.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем (у тому числі фізичною особою, якою використовується наймана праця) до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою (додаток) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Також інспекторами праці під час інспекційного відвідування з'ясовано, що фізичною особою – підприємцем не укладався трудовий договір у письмовій формі з неповнолітнім працівником. Водночас порушено вимоги статті 189 КЗпП, за якою на кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження. Такий облік – відсутній.
Крім цього, фізичною особою – підприємцем порушено вимоги статті 191 КЗпП, оскільки всі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові.
Доказів щодо медичних оглядів неповнолітнього працівника інспекторам праці не надано.

З наведеного виливає, що фізичною особою – підприємцем допущено порушення вимог, зокрема, статей 24, 189, 191 КЗпП.
Відповідно до статті 265 КЗпП посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі, зокрема, фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За виявлені фізичною особою-підприємцем порушення актів трудового законодавства, посадовими особами Державної служби України з питань праці винесено йому штраф у розмірі 387200 гривен.
Страниц (3)123 Вперёд