77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Директор може працювати без заробітної плати (судова практика)

Колегією суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду зроблено висновок, що правовідносини, які виникають при виконанні засновником функцій директора підприємства без укладання трудового договору є корпоративними, а отже, відсутній обов'язок укладати трудовий договір, нараховувати та сплачувати заробітну плату.
Суть спору полягала в тому, що засновник підприємства виконував обов'язки його директора без нарахування та виплати зарплати. За результатами перевірки, уповноваженими посадовими особами Державної служби України з питань праці, на нього накладено штраф з тих підстав, що такі трудові відносини не були оформлені трудовим договором, а також не здійснено обов'язкове нарахування мінімальної заробітної плати.
Рівненський окружний адміністративний суд розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом спільного підприємства до управління Державної служби України з питань праці у Рівненській області про визнання протиправними та скасування постанов та позов задовольнив.
Позивач вважав, що відповідачем не враховано факт покладення обов'язків директора на засновника позивача на громадських засадах, без нарахування та виплати заробітної плати.
Суд послався на рішення Конституційного суду України від 12.01.10 № 1-рп/2010, у якому зазначено, що реалізація учасниками товариства корпоративних прав на участь у його управлінні шляхом прийняття компетентним органом рішень про обрання (призначення), усунення, відсторонення, відкликання членів виконавчого органу цього об'єднання стосується також наділення або позбавлення їх повноважень на управління товариством. Такі рішення уповноваженого на це органу мають розглядатися в межах не трудових, а корпоративних правовідносин, що виникають між товариством і особами, яким довірено повноваження з управління ним.
Постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2019 року, справа  857/1476/19.
Страниц (3)123 Вперёд