77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Обережність під час прийняття на роботу та звільнення не завадить

 Нині найгарячіші питання: як правильно звільнити працівника та прийняти на роботу? Чи залишається паперова трудова книжка обов’язковим документом і чи вносити до неї записи? 
Адже ні Кабінетом Міністрів України, ні Пенсійним фондом України не затверджено нормативно-правові акти, що зняли б одразу низку питань.
Кандидат приходить для працевлаштування на основне місце роботи й повідомляє, що трудової книжки у нього немає
Майбутній роботодавець не може перевірити відомості про трудову діяльність. Кандидат не може підтвердити, що трудової у нього немає, але вимагає її оформити.
Тоді кандидат пише заяву про прийняття на роботу, де фіксує, що трудової книжки у нього немає й він вимагає її оформити. Окремою заявою він повідомляє роботодавця, що це його основне місце роботи.
Відповідно роботодавець має заповнити трудову книжку для новоприйнятого працівника та внести запис про перше основне місце роботи.

Кандидат працевлаштовується  і надає трудову книжку

Для роботодавця головне питання: чи приймати та зберігати в себе таку трудову книжку? Адже порядку ведення трудових книжок Кабінет Міністрів України ще не затвердив.
У даній ситуації можливі два варіанти:
керуємося нормами Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП): на вимогу новоприйнятого працівника вносимо запис до трудової книжки та повертаємо йому для зберігання (факт повернення - під підпис);
до прийняття Кабінетом Міністрів України порядку ведення трудових книжок керуємося Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджено наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93  N 58, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за N 110.
Але повернути трудову книжку працівнику скоріше за все зможемо вже після її сканування й подання до Пенсійного фонду України чи у разі звільнення.

Кандидат працевлаштовується на роботу за сумісництвом

Майбутній роботодавець не може (і не повинен) перевірити, чи є у працівника основне місце роботи. У заяві про прийняття на роботу потенційним працівник має вказати: «прийняти на роботу за сумісництвом».

Працівник звільняється -  трудову видаємо за загальним порядком

Потрібно розрахувати працівника в останній день роботи, внести запис до трудової книжки і Книги руху обліку трудових книжок про звільнення. Працівник має засвідчити підписом, що він отримав трудову книжку, проставити підпис - в Особовій картці. А також, роботодавець повинен видавати ще й копію наказу про звільнення.тут

Чи вправі працівник забрати трудову книжку у роботодавця без звільнення? 
З 10 червня 2021 року змінилися правила обліку трудової діяльності працівника. Такі зміни передбачені Законом України від 05.02.21 № 1217 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" (надалі - Закон).
Цим Законом передбачається внесення змін, зокрема, до статті 48 КЗпП, якою наразі передбачається, що облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України від 08.07.10 № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Але, при цьому ведення паперових трудових книжок не скасовується.
На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу. Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.
Як і у попередній період, порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України.
Починаючи з дати набрання чинності Законом при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.
Обов’язок щодо зберігання трудових книжок покладається на працівника. Роботодавець, в свою чергу, повинен забезпечити внесення записів до трудової книжки на вимогу працівника.
Видавати працівникам трудові книжки, які зберігаються у роботодавця, підстав немає. В той же час, відсутні підстави відмовити працівнику у видачі такої трудової книжки на його вимогу. Таку вимогу бажано оформити у вигляді заяви.
Видача всіх наявних трудових книжок працівникам в обов’язковому порядку передбачається після завершення робіт щодо включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників, які мають бути здійснені протягом п’яти років.
Правила щодо дій роботодавця по відношенню до працівника, що звільняється, також змінено. Наразі, роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним розрахунок у строки, зазначені у статті 116 КЗпП, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.тут
Страниц (3)123 Вперёд