77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Чи належить гардеробник до сезонних працівників?

 Особливості роботи сезонних працівників регулюються статтею 7 Кодексу законів про працю України (надалі – КЗпП) та Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24.09.74 № 310 "Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах", який згідно з постановою Верховної Ради України від 12.09.91 № 1545 є чинним і досі в частині, що не суперечить Конституції і законам України.
Відповідно до пункту 1 цього Указу сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.
Вичерпний Список сезонних робіт і сезонних галузей затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.97 № 278 (надалі - Список).
У зазначеному Списку не передбачено роботи гардеробника.
Отже, робота гардеробника (наприклад, у загальноосвітніх навчальних закладах, у закладах охорони здоров’я та ін.) не є сезонною і вводиться в організаційну структуру підприємства, установи, організації (надалі – підприємство) та штатний розклад, як правило, на цілий рік. Протягом сезону такі працівники виконують свої безпосередні обов’язки, а влітку і частково в міжсезонний період (за винятком щорічної відпустки) можуть виконувати іншу роботу за дорученням керівника відповідно до потреб підприємства.
Зважаючи на необхідність виконання гардеробником у міжсезонний період інших трудових функцій, про це варто зазначити в робочій інструкції. Крім того, можна оформити тимчасове переведення гардеробника, за його згодою, на іншу роботу в порядку, визначено-му статтями 33 і 34 КЗпП.

Крім того, з гардеробником, як і з іншими працівниками, роботи яких не передбачені Списком, але які виконують свої функції протягом певного періоду, згідно з пунктами 2 і 3 статті 23 КЗпП можна укладати строковий трудовий договір. Конкретний строк дії такого договору визначається угодою сторін і відображається в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на визначений строк з урахуванням характеру роботи або умов її виконання, інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Оскільки необхідність виконання працівником роботи гардеробника протягом певного строку обумовлена умовами її виконання (сезоном), строковий договір з таким працівником, переукладений один або кілька разів, не буде вважатися таким, що укладений на невизначений строк. Тобто частина друга статті 391 КЗпП у цьому випадку не застосовується.
Страниц (3)123 Вперёд