77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Оскарження через суд відсторонення від роботи невакцинованих працівників

Судові позови про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу щодо невакцинованих працівників закладів освіти, схоже, наберуть масовий характер.
Поштовх цьому може надати рішення Роменського міськрайонного суду Сумської області від 06 грудня 2021 року, що частково задовольнив позов вчительки, яку було відсторонено від роботи у зв’язку з відсутністю щеплення проти COVID-19, скасувавши відповідний наказ у частині відсторонення від роботи позивача.
Читайте:
Якщо переглянути судові рішення, то це не єдиний позов до суду із аналогічними вимогами оскаржити відсторонення від роботи невакцинованого працівника. Наприклад ухвали:

- Радивилівського районного суду Рівненської області від 03.12.2021. у справі № 568/1782/21;
- Деснянського районного суду м. Чернігова від 02.12.2021 у справі № 750/13719/21;
-Ратнівського районного суду Волинської області від 02.12.2021 у справі № 166/1347/21.
Усі позовні заяви, відсторонених від роботи працівників, суди прийняли би до розгляду, якби не один нюанс.
Відповідно до вимог позовних заяв працівники оспорюють наказ про відсторонення від роботи та фактично порушується питання про допуск до роботи, але позивачі не звільнені з роботи, а лише відсторонені.
За відсутності наказу про звільнення - відсторонення від виконання посадових обов'язків не є звільненням з посади, а стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - не є стягненням заробітної плати.

Отже, оскільки предметом позовних заяв є оскарження наказу про відсторонення позивача від роботи, що по суті є призупиненням виконання ним трудових обов'язків, а не звільненням із займаної посади, що мало б наслідком вирішення питання про поновлення на роботі такого працівника, тому доводи позивачів щодо наявності пільг при зверненні до суду із зазначеним у позовній заяві вимогами з підстав, наведених у позові, судом не приймаються.
Тому суди пропонують позивачам для початку сплатити судовий збір у встановленому розмірі та подати до суду відповідні підтверджуючі документи.
Як мінімум, позивачі повинні сплатити судовий збір за немайнову вимогу про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи у сумі 908,00 гривен.

Інше рішення - ухвала Новоград-Волинського міськрайонного суду від 01.12.2021 у справі № 285/5822/21 - вказує, що у справі № 640/29053/21 Окружним адміністративним судом міста м. Києва відкрито провадження за позовом до Міністерства охорони здоров’я України про визнання протиправним та нечинним наказу Міністерства від 04.10.21 № 2153, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2021 року за № 1306/36928, яким затверджено перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти СОVID-19..
Рішення суду у даній справі не набрало законної сили.
Відтак, встановлена об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили рішенням у справі № 640/29053/21.

Тому спори із відстороненням від роботи невакцинованих працівників можуть "зависнути" до моменту оголошення Окружним адміністративним судом міста м. Києва рішення про законність наказу № 2153.тут

Страниц (3)123 Вперёд