77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Щодо надання відпустки матеріально відповідальним особам

Відразу зазначимо, що для матеріально відповідальних працівників встановлюються не лише особливі правила прийняття на роботу, переведення, звільнення, а й надання відпусток.
Відповідно до статті 10 Закону України від 15.11.96 № 504 "Про відпустки" черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.
Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку.

Ураховуючи, що відпустки всім працівникам надаються за графіком, то підприємству необхідно дотримуватися певної послідовності використання відпусток матеріально відповідальними особами, щоб тимчасова відсутність однієї з таких осіб не позначилася негативно на роботі як структурного підрозділу так і підприємства в цілому.
Варто відмітити, що деякі підприємства, на час відпустки матеріально відповідальної особи, практикують передачу матеріальних цінностей під звіт іншому працівнику з оформленням актів прийому-передачі. Проте, у таких випадках передача матеріальних цінностей не є офіційною, оскільки не проводиться інвентаризація.
Наголошуємо, що відповідно до абзацу четвертого пункту 7 розділу І Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.09.14 №879, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2014 року за № 1365/26142, проведення інвентаризації є обов’язковим у разі зміни матеріально відповідальних осіб, а також у разі зміни керівника колективу (бригадира), вибуття з колективу (бригади) більше половини його членів або на вимогу хоча б одного члена колективу (бригади) при колективній (бригадній) матеріальній відповідальності (на день приймання-передачі справ) в обсязі активів, які знаходяться на відповідальному зберіганні.
З наведеного випливає, що підприємство кожен раз, у випадку надання відпустки матеріально відповідальним працівникам, зобов'язано в установленому порядку забезпечити проведення інвентаризації активів та зобов'язань.

Отже, роботодавець одночасно з письмовим повідомленням матеріально відповідального працівника про дату початку відпустки (не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку) повинен видати розпорядчий документ про створення інвентаризаційної комісії… У тих випадках, коли бухгалтерський облік ведеться безпосередньо керівником підприємства, інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства самостійно (абзаци перший-другий пункту 1 розділу ІІ Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань).
З працівником, який приймає матеріальні цінності також укладається письмовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.
Водночас, слід зазначити, що матеріально відповідальним працівником вважається лише працівник, з яким підприємством, на законних підставах, укладено письмовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.
Читайте:
- Особливості матеріальної відповідальності працівників
частини: перша, друга, третя
Страниц (3)123 Вперёд