77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

2022 рік: святкові, неробочі та вихідні дні в Україні

Наступний рік (Тигра) розпочнеться трьома вихідними днями. Загалом по три вихідних у 2022 році матимемо вісім разів. Також двічі відпочиватимемо по чотири вихідних дні поспіль у березні та червні.
Святкові дні у 2022
Відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю України (надалі – КЗпП) святковими та неробочими днями в Україні є:
01 січня - Новий рік

07 січня і 25 грудня - Різдво Христове

08 березня - Міжнародний жіночий день

01 травня - День праці

09 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

28 червня - День Конституції України

24 серпня - День незалежності України

14 жовтня - День захисників та захисниць України

Неробочі дні у 2022
До неробочих днів в Україні (днів релігійних свят) належать:
07 січня і 25 грудня - Різдво Христове

один день (неділя) - Пасха (Великдень)

один день (неділя) - Трійця


Які дні переносяться у 2022
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2021 № 1004-р із метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2022 році 08 березня - Міжнародного жіночого дня та 28 червня - Дня Конституції України рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій (крім органів Пенсійного фонду України, акціонерного товариства “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2022 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:
- понеділка 07 березня на суботу 12 березня;
- понеділка 27 червня на суботу 02 липня.

Тривалість робочого дня напередодні свята
Відповідно до частини першої статті 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73 кодексу) тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Водночас звертаємо увагу, що зазначене вище не стосується працівників, яким на підставі статті 51 КЗпП установлено скорочену тривалість робочого часу.

Скорочення робочого дня напередодні свята при шестиденному робочому тижні
Графік роботи деяких підприємств передбачає шестиденний робочий тиждень з одним вихідним (неділя) з тривалістю робочого дня, наприклад, з понеділка по п’ятницю - по 7 годин, субота - 5 годин.
Тож, якщо святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП) припадає на неділю, то тривалість робочого часу в суботу має бути скорочена на одну годину і становитиме - 4 години. Якщо святковий або неробочий день припадає на інший день тижня, то тривалість робочого часу у передсвятковий робочий день становитиме - 6 годин.

Тривалість роботи у передсвятковий день для працівників з чотириденним робочим тижнем
При встановленні неповного робочого часу (неповного робочого дня чи тижня) працю оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (частина друга статті 56 КЗпП). Скорочення робочого часу в передсвятковий день для таких працівників призведе до зменшення розміру заробітної плати.
Ураховуючи це, для працівників, які працюють в режимі неповного робочого часу (день чи тиждень), напередодні святкового або неробочого дня робочий час на одну годину не скорочується.
Роз’яснення з цих питань надавалось Міністерством праці та соціальної політики України, зокрема, (лист від 28.08.14 № 395/13/116-14 і № 397/13/116-14, від 05.06.15 №8403/0/14-15/10).

Коли тривалість роботи у передсвятковий день може не скорочуватися
Тривалість роботи у день, що передує святковому, може становити 8 годин лише за умови, що відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку в організації у цей день передбачено роботу впродовж 9 годин.
При розрахунку в організації балансу робочого часу на рік норму статті 53 КЗпП має бути враховано, а тому за рік чи за будь-який інший обліковий період тривалість роботи зменшують при 40-годинному робочому тижні на відповідну кількість робочих годин.
У разі неможливості скорочення часу роботи на одну годину напередодні святкових та неробочих днів, працівнику має бути надано компенсацію шляхом скорочення робочого часу в інший день.
Страниц (3)123 Вперёд