77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

Урахування в страховий стаж періоду відпустки для догляду за дитиною до 3 років

Фондом соціального страхування України надано роз'яснення щодо розрахунку стажу для листка непрацездатності працівниці після виходу її з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (стаття 18 Закону України від 15.11.96 № 504 " Про відпустки ").
Відповідно до частини першої статті 21 Закону України від 23.09.99 1105 "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування" страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
Тобто, період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

У разі, якщо застрахована особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підприємстві, з яким знаходиться у трудових правовідносинах, то такий період зараховується до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з мінімального страхового внеску, тобто незалежно від того, сплачувався в цей період за неї страховий внесок, чи ні.
тут

Водночас, надано відповідь на таке запитання:
Чи враховується в страховий стаж період перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо вона не перебувала у трудових відносинах з роботодавцем?

Відповідно до частини першої статті 21 Закону № 1105 до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності зараховується період перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як період, за який сплачено страхові внески (єдиний соціальний внесок), виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
У свою чергу, така відпустка застрахованій особі повинна бути надана відповідно до Закону про відпустки.

Слід зазначити, що дані персоніфікованого обліку, вказані у формах ОК-7 та ОК-5 до 2016 року, містять інформацію щодо сум, з яких було сплачено єдиний внесок органами соціального захисту населення за період отримання державної допомоги при народженні дитини, і не містять інформацію про факт перебування таких осіб у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а тому такий період на підставі даних, зазначених у довідках ОК-7 та ОК-5, до страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності не зараховується.

До відома. Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.14 № 10-1 (у редакції відповідної постанови від 27.03.18 № 8-1), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 квітня 2018 року за № 476/31928.

Додатково повідомляємо, що відповідно до частини четвертої статті 21 Закону № 1105, починаючи з 01 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України від 08.07.10 № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", прирівнюється до страхового стажу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Отже, зазначений заявницею період (отримання допомоги при народженні дитини, яка виплачується особі протягом трьох років) враховується до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності лише з 01 січня 2016 року.
Роз'яснення Міністерства соціальної політики України щодо страхового стажу за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період до 2016 року (лист від 27.04.18 № 613/0/51-18/218).

До уваги. Листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційно-рекомендаційний характер і не встановлюють нових правових норм.
тут
Страниц (3)123 Вперёд