77

Улыбайтесь,пусть начальство ослепнет!
Возвращайтесь   Мир дому твоему   Несколько секретов работы с тестом   Пельмени, тушённые в подливе   Как поддерживать чистоту лимфатической системы   Оpлицa выбирает oтцa для своего потомства   Борщ " Детский " (обычный)   Самое сложное в жизни - не усложнять себе жизнь   Доброе утро (видео)   Притча об истинной любви   Пусть все будет хорошо   "Ша, дети!" (притча для мам)   He cyдитe, дa нe cyдимы бyдeтe   Женщину нужно понять и простить... (видео)   Некоторые факты о кино и кинофильмах  

На період простою припала відпустка: оплата простою після закінчення відпустки

В установі запроваджено простій з 18 березня по 03 квітня 2020 року. За наказом керівника цей період оплачувався в розмірі середнього заробітку. Потім простій продовжено з 04 квітня по 24 квітня 2020 року, також з оплатою в розмірі середнього заробітку. Оскільки простій продовжено, причому за тією ж підставою, що і запроваджено (карантин), то розрахунок нового середнього заробітку не проводився.
Але працівнику згідно з графіком відпусток було надано частину щорічної основної відпустки з 13 по 17 квітня 2020 року. Чи впливає це на розрахунок середньої зарплати для оплати періоду простою, який продовжується після закінчення відпустки працівника?

Відповідно до частини першої статті 113 Кодексу законів про працю України час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 (двох третин) тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Керуючись умовами колективного договору, що прийнятий в установі, роботодавець безпосередньо в наказі або розпорядженні зазначає конкретний розмір оплати простою. Це може бути і середній заробіток.
Якщо простій продовжено у зв’язку із продовженням карантину, то підстав розраховувати новий середній заробіток немає. 
Розраховувати нову середньоденну зарплату для оплати періоду простою, який триває після закінчення відпустки, не потрібно, тобто розрахунковий період для оплати періоду простою після закінчення відпустки залишається тим самим: січень–лютий 2020 року. Адже простій тривав безперервно, а відпустка лише припала на його період. Тому підстав визначати новий розрахунковий період немає, адже нової події не відбулося.

Розрахунковий період.
Середній заробіток обчислюють виходячи з виплат, нарахованих працівникові в розрахунковому періоді, що дорівнює двом календарним місяцям (абзац третій пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.05 № 100). Працівникам, які пропрацювали в установі менше двох календарних місяців, середня заробітна плата розраховується виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

До відома. Якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата обчислюється виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Як діяти?
Простій не переривався - він був запроваджений 18 березня 2020 року та продовжений з 04 квітня 2020 року. Просто на цей період припала відпустка, яка не є причиною для розрахунку нового середнього заробітку для оплати простою. Адже:
- відпустка припала на період простою, але це не є підставою для його переривання - простій триває, але в цей період працівник пішов у відпустку;
- простій триває за тією самою підставою, що і до початку відпустки.

Розглянемо на прикладі.
В установі запроваджено простій у зв’язку з карантином з 18 березня по 03 квітня 2020 року. Припустимо, що середньоденна зарплата для оплати періоду простою становила 230,39 гривен.
У зв’язку з продовженням карантину період простою також продовжено з 04 по 24 квітня 2020 року (з 04 по 24 квітня - 14 робочих днів).
З 13 по 17 квітня 2020 року (5 календарних днів, на які припадає 5 робочих днів) працівник іде у щорічну основну відпустку. Припустимо, що за період відпустки працівнику нараховано 778,30 гривен. Отже:
1. Розмір оплати періоду простою (з 04 по 12 квітня та з 18 по 24 квітня):
230,39 гривен × (14 робочих днів простою – 5 робочих днів відпустки) = 2073,51 гривен.
2. За період з 03 по 24 квітня працівнику нараховано:
2073,51 гривен (оплата простою) + 778,30 гривен (оплата відпустки) = 2851,81 гривен.

Такий самий алгоритм розрахунку застосовується, якщо на період простою припадає період тимчасової непрацездатності.
Страниц (3)123 Вперёд